Jaunākais izdevums

Latvijas modulāro katlumāju ražotājs SIA EcoHeat Technologies ir pabeidzis un nodevis ekspluatācijā jauna konteinertipa katlumāju kompleksu SIA Mārupes Siltumnīcas, kas sastāv no 2 biomasas ūdens sildāmajām katliekārtām ar katras iekārtas jaudu 0.95MW un kopējo katlumājas jaudu 1.9 MW.

Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošana notiek izmantojot vietējos, atjaunojamos energoresursus – šķeldu, kas ļaus Mārupes Siltumnīcām būtiski samazināt dabasgāzes patēriņu. EcoHeat Technlogies modulārās katlumājas ir pilnībā Latvijā izstrādāts un ražots risinājums.

Investīcijas katlumājā ir nedaudz vairāk par miljonu eiro un jaunais katlumāju risinājums ļaus ievērojami ietaupīt izmaksas uz energoresursiem. Piemēram, pie šī brīža cenām, ar šķeldu iespējams saražot 1 Mw h siltuma, kas izmaksā 30-35 eiro, kamēr ar dabasgāzi 1Mw h šobrīd saražot izmaksā aptuveni 55 eiro.

“Uzbūvējot šķeldas katlu māju, mēs diversificējām mūsu siltumapgādes avotus. Izmantojot apkurē šķeldu, mēs būtiski palielinām siltuma īpatsvaru, kas iegūts no atjaunīgiem energoresursiem, jo jau līdz šim daļu apkures nodrošinājām ar siltumu, kas iegūts no biogāzes. Šķelda ir Latvijas vietējais enerģijas avots ar stabilu un izmaksu ziņā izdevīgu piedāvājumu. Pāreja uz šo vietējo risinājumu papildina mūsu kā Latvijas ražotāja produkcijas ražošanas ciklu, proti, tagad mūsu dārzeņi ir ne tikai audzēti Latvijā, bet tas darīts, izmantojot no Latvijas izejvielām ražotu siltumu,” saka Maruta Kravale, SIA Mārupes Siltumnīcas valdes locekle.

“Moduļu konteinertipa biomasas katlumājas ir daudzpusīgi izdevīgs risinājums, jo to ražošana un uzstādīšana prasa par aptuveni 70% mazāk laika kā tradicionālas katlumājas izbūve un arī vēlāk pati katlumājas ekspluatācija dod būtiskus efektivitātes ieguvumus, jo šādas katlumājas darbība ir pilnībā automatizēta un tā darbojas bez personāla pastāvīgas klātbūtnes,” stāsta Sandis Gromovs, SIA EcoHeat Technologies Valdes loceklis.

Jaunās katlumājas operatori to uzrauga un regulē attālināti, bet kontroles ierīces uzrāda temperatūras, spiediena, skābekļa daudzuma un kurināmā bunkura pildījuma vērtības. Degšanas vadība ir automatizēta, pēc ieprogrammētā kurināmā tiek pielāgota vadība visiem jaudas režīmiem.

Moduļu tipa konteineri tiek piegādāti objektā pilnībā aprīkoti ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Nepieciešamības gadījumā konteinertipa iekārtas ir iespējams pārvietot uz citu vietu.

SIA EcoHeat Technologies ir Latvijā, Jelgavā bāzēts metālapstrādes un enerģētikas uzņēmums, kas ražo, uzstāda un apkalpo katlumājas Baltijas un Skandināvijas valstīs. Uzņēmums līdz šim īstenojis jau vairāk kā 25 modulāro katlumāju projektus uzņēmumiem un pašvaldībām, un vairāk kā 90 citi projekti enerģētikā. SIA EcoHeat Technologies apgrozījums gadā pārsniedz 5 miljonus eiro un uzņēmums nodarbina vairāk kā 50 darbiniekus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Swedbank piešķir 1,5 miljonus eiro Onava siltumnīcas kompleksa būvniecībai

Db.lv, 30.03.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Swedbank" piešķīrusi gandrīz 1,5 miljonu eiro aizdevumu augu izejmateriālu vairumtirdzniecības uzņēmumam SIA "Onava" siltumnīcas kompleksa būvniecībai, informē bankas pārstāvji.

Lauku atbalsta dienesta un "Swedbank" piešķirtie līdzekļi tiks ieguldīti jauna siltumnīcas kompleksa būvniecībā.

"Onava" īpašnieks Vilnis Onkelis norāda, ka augošie realizētās produkcijas apmēri un pieprasījums radījuši nepieciešamību, kā arī atbilstošus priekšnoteikumus ražošanas bāzes izveidošanai, lai varētu nodrošināt labāku piegādāto augu kvalitāti, apkalpošanas servisu un būtiski plašāku sortimentu.

Multifunkcionālajās siltumnīcās būs iespēja audzēt, izmēģināt un klientiem demonstrēt pasaules jaunākās un perspektīvākās puķu šķirnes.

"Onava" ir vairumtirdzniecības uzņēmums, dārzniecībām piedāvājot jaunstādus, sīpolpuķes un puķu podus. Uzņēmums atrodas Jūrmalā, Bulduros un pēc būvniecības pabeigšanas, pārcelsies uz Piņķiem, Mārupes novadā.

Komentāri

Pievienot komentāru