Karjera

Kad darbavieta atņem dzīvību - VDI izceļ bīstamu nozari

Dienas Bizness, 24.07.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kaut gan letālo gadījumu skaits samazinājies, Valsts darba inspekcija (VDI) izceļ bīstamu nozari, piektdien raksta laikraksts Diena.

Uzņēmumā Rīgas piensaimnieks šonedēļ noplūda ķīmiskās vielas tvaiks, un no ražošanas telpām tika evakuēti 32 cilvēki. Par laimi, cietušo nebija, tomēr notikušais aktualizējis jautājumu par darbinieku drošību darbavietās.

Pērn VDI reģistrēti 1753 nelaimes gadījumi darbā. No tiem smagi bijuši 213 gadījumu, bet ar letālām sekām – 41 gadījums. Šogad līdz šim nelaimes gadījumos darbā gājuši bojā 15 cilvēku, kas ir krietni mazāk nekā pērn šajā laika posmā. Vēl 19 cilvēku darbavietā atrasti miruši, tomēr, lai konstatētu nāves iespējamo saistību ar darba vidi, notiek izmeklēšana.

VDI pārstāve Linda Matisāne Dienai atklāj, ka letālie gadījumi visbiežāk novēroti transporta un uzglabāšanas nozarē. Tur pērn nepiemērotas darba vides dēļ gājuši bojā 10 darbinieku.

Aug arī nelaimes gadījumu bez letālām sekām skaits transporta nozarē. Šī iemesla dēļ VDI augusta sākumā sāks tematisko pārbaudi par darba aizsardzības un darba tiesību normatīvo aktu prasību ievērošanu šajā nozarē. Inspektori plāno pārbaudīt vismaz 150 uzņēmumu visā Latvijā.

«Pēdējos gados transporta nozarē notikušo nelaimes gadījumu īpatsvars no kopā reģistrētajiem nelaimes gadījumiem ir viens no augstākajiem valstī, salīdzinot ar pārējām nozarēm. Teju ceturtā daļa no visiem valstī gadā reģistrētajiem letālajiem nelaimes gadījumiem darbā notikuši tieši šajā nozarē,» skaidro L. Matisāne un piebilst, ka īpaša uzmanība būtu jāpievērš apstāklim, ka transporta nozarē darbavietā pērn konstatēta septiņu darbinieku bioloģiskā nāve, visbiežāk dažādu sirds un asinsvadu sistēmas slimību dēļ.

Plašāk lasiet rakstā Kad darbavieta atņem dzīvību piektdienas, 24.jūlija laikrakstā Diena (3.lpp)!