Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalā, Emīla Dārziņa ielā 28 Ķemeros, sākta daudzfunkcionāla, interaktīva dabas tūrisma centra būvniecība.

Daudzfunkcionālā dabas tūrisma centra izveides un mežaparka labiekārtojuma koncepts ir balstīts uz dabas mantojuma un tā vērtību izcelšanu, dabas resursu saglabāšanu un mijiedarbību ar cilvēku.

Daudzfunkcionālā centra būvdarbi sākti oktobrī, un tos plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām.

Centra ēka plānota gandrīz 4000 kvadrātmetru platībā. Tajā, izmantojot inovatīvus un interaktīvus risinājumus, apmeklētājiem būs iespēja izglītoties, izzināt dabu un saturīgi pavadīt laiku. Dabas tūrisma centrs sniegs plašākas izglītības iespējas bērniem, skolēniem, skolotājiem, jaunajiem un pieredzējušajiem zinātniekiem, tūristiem un citiem interesentiem.

Centra saturu veidos pamata ekspozīcija, kurā akcentētas Jūrmalas dabas bagātības un to daudzveidība, procesi dabā un cilvēka atbildība par dabiskās vides saglabāšanu. Papildus pastāvīgās ekspozīcijas zālei būs arī mainīgās ekspozīcijas, konferenču zāle, telpas mācību nodarbībām un pasākumiem, kafejnīca, kā arī atvērtā tipa biroja telpas uzņēmējiem. Gada nogalē plānots sākt meža parka Tūristu ielā 17 labiekārtošanu, kopumā sakārtojot teritoriju Ķemeru apkaimē kopumā 15,74 ha platībā.

Meža parks papildinās dabas tūrisma centra izglītojošo funkciju, sniedzot iespēju rīkot mācību un izglītojošas nodarbības ārpus telpām. Parkā atjaunos vēsturisko pastaigu taku tīklu, ierīkos bērnu rotaļu laukumu, nelielu brīvdabas estrādi, soliņus atpūtai un izvietos informatīvas zīmes dabas izziņai, kā arī veiks citus labiekārtošanas darbus. Dabas tūrisma centra apmeklētāju ērtībām plānots izbūvēt arī līdzās esošo Sēravotu ielu. Mežaparka labiekārtojumu līdz ar Sēravotu ielas izbūvi plānots pabeigt līdz nākamā gada vidum.

“Īstenojot vairākus projektus Ķemeru attīstībai, kur kopumā ieguldīti 11,9 miljoni eiro, Jūrmalas pašvaldība šogad ir pabeigusi 20 hektārus plašā Ķemeru vēsturiskā parka atjaunošanu un Ķemeru ūdenstorņa rekonstrukciju. Sakārtota arī apkaimes infrastruktūra – labiekārtots skvērs, ierīkotas autostāvvietas un pārbūvētas ielas. Atjaunotais parks visvairāk priecē Ķemeru iedzīvotājus, kā arī ir kļuvis par ļoti iecienītu pastaigu vietu kā jūrmalniekiem, tā arī viesiem no citām Latvijas vietām. Līdz ar dabas tūrisma centra izvedi noslēgsies nozīmīgs posms Ķemeru apkaimes sakārtošanā. Tas būs arī vēl viens būtisks stimuls tūrisma piesaistei un uzņēmējdarbības veicināšanai, kas ir nozīmīgi pilsētas kopējai attīstībai,” komentē Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Dabas tūrisma centra būvprojektu izstrādāja arhitektu birojs SIA “Lauder Architects”, pastāvīgās ekspozīcijas tehnisko projektu – SIA “Dd Project” apvienībā ar SIA “Solavi”, savukārt centra ekspozīcijas koncepcijas un satura veidošanā tika iesaistīti Latvijas Universitātes zinātnieki un pētnieki kopā ar dažādu jomu ekspertiem un izglītības iestāžu pedagogiem. Saskaņā ar iepirkumu konkursa rezultātiem būvdarbus veic SIA “Arčers”, būvuzraudzību nodrošinās SIA “P.M.G.”.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība ieceres īstenošanai ir piesaistījusi līdzfinansējumu divos Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektos. Daudzfunkcionālā dabas izglītības centra izveides un mežaparka labiekārtojuma, tostarp ielas izbūves, kopējās izmaksas ir 15,63 miljoni eiro.

Projekta “Daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra jaunbūve un meža parka labiekārtojums Ķemeros”, Nr.5.6.2.0/19/I/012, izmaksas ir 9 269 443,05 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 5 006 224,14 eiro, valsts budžeta dotācija ir 132 517,69 eiro, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības finansējums ir 4 130 701,22 eiro.

Projekta “Daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra pakalpojumu attīstība un meža parka labiekārtojuma pilnveide Ķemeros”, Nr.5.5.1.0/19/I/004, izmaksas ir 6 361 144,03 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 994 331,00 eiro, valsts budžeta dotācija ir 26 320,53 eiro, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības finansējums ir 5 340 492,50 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru