Auto

KIA Ceed: Ceļā no laba uz izcilu auto

Aldis Zelmenis, 20.07.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunais KIA Ceed šoreiz mērķtiecīgi daudz pūļu ir veltījis stūres pievada un balstiekārtas veiktspējas uzlabošanai, kas mūsdienās ir izšķirošs aspekts un labu auto atšķir no izcila

Pats par sevi saprotams, ka digitālajā laikmetā visi ražotāji dižojas ar moderniem «gadžetiem». Arī jaunajam KIA Ceed dažādu virtuālo asistentu un palīgu būs pat vairāk, nekā vajadzētu. Gudrā kruīzkontrole ar stop&go funkciju, aklās zonas monitorēšanas sistēma, pirmssadursmes brīdinājuma sistēma, atpakaļskata kamera ir tikai tā daļa, ko varētu pieminēt pie ikdienā noderīgiem palīgiem. Pie īpašajām Ceed ekstrām var minēt iespēju pasūtināt priekšējos sēdekļus ar apsildes un ventilācijas funkciju, tostarp varēs dabūt arī apsildāmus aizmugurējos krēslus. Gluži kā glaunos limuzīnos turpmāk KIA Ceed dārgākajos izpildījumos būs elektroniski regulējams pilota krēsls ar atmiņas funkciju. Arī JBL premium audiosistēma ir pieskaitāma pie korejiešu īpašajām «odziņām». Auto ir glīts gan no iekšpuses, gan no ārpuses, taču ar to vairs mūsdienās pircējus nepārsteigsi, jo KIA Ceed tāds ir bijis jau kopš 2006. gada, kad parādījās pirmās paaudzes modelis. Apsveicami, ka šoreiz KIA Ceed daudz vairāk ir pieķēries tam, lai pilnveidotu tehniku, kas atrodas zem virsbūves čaulas.

Kāpēc tas būtu jāpērk

Vēsturiski KIA Ceed pie mums ir bijis pieprasīts uzņēmumu un firmu darba auto. Zinot jaunā modeļa cenu pozicionējumu un jaunās tehnikas potenciālu, tāds tas būs arī turpmāk. Vienlaikus Ceed pēc pilnas programmas izpildīs arī ģimenes auto funkcijas. Pēc apkārtmēriem tas ir kļuvis platāks, garāks un zemāks. Īsāka priekšējā un garāka aizmugurējā pārkare piešķir īpašāku virsbūves siluetu, stiprina gaitas īpašības, vienlaikus nodrošinot vajadzīgo funkcionalitāti automašīnas iekšpusē. Nenoniecinot eksterjera un interjera dizaina evolūciju, Ceed ir ļoti pielicis braukšanas meistarībā. Energoietilpīgā balstiekārta un ātrdarbīgais stūres pievads labi piestāvēs Ceed vizuālajam tēlam. Tradicionāli konkurētspējīga būs KIA Ceed cena. Bāzes modelis ar 100 ZS jaudīgo, no iepriekšējā modeļa labi zināmo 1,4 litru benzīnmotoru maksās, sākot no 14 990 eiro. Laba cena par šādu tehniku. Ar krietni labāku aprīkojumu aplaimots KIA Ceed komplektā ar jauno 140 ZS jaudīgo 1,4 turbomotoru maksās, sākot no 16 990 eiro jeb par 500 eiro vairāk par identiski aprīkotu Ceed kopā ar 120 ZS viena litra turbomotoru. Diezgan paredzami, ka niecīgā cenu atšķirība daudziem liks nosvērties par labu lielākajam turbomotoram.

Visu auto apskatu Ceļā no laba uz izcilu auto lasiet 20. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.