Mazumtirdzniecība

Kolektīvās iepirkšanās portālos apkrāptie ceļotgribētāji joprojām tukšām rokām

Dienas Bizness, 01.03.2013

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā 250 cilvēku, kuri pērn kolektīvās iepirkšanās portālos no SIA Izdevīgi pirkumi iegādājās nenotikušus ceļojumus, joprojām nav saņēmuši atpakaļ savu naudu. Policija turpina izmeklēšanu šajā lietā un drīzu rezultātu nesola, raksta laikraksts Neatkarīgā.

Kā atgādina laikraksts, kolektīvās iepirkšanās portāli kupon.lv un orangelife.lv pagājušajā vasarā vilināja ceļotgribētājus ar braucieniem uz Krimu, Parīzi, Romu, Prāgu, Sāremā salu un citām tūristu iecienītām vietām, par ceļojumiem prasot no 20 līdz 340 latiem. Kuponos bija norādīts, ka «brauciena atcelšanas gadījumā nauda tiek atgriezta 100% apjomā» un tie tiek veikti sadarbībā ar tūrisma firmām Airisa un Co un Antario – ceļojumu kompānijām, kas Latvijā ir zināmas, tā ka daudzi nešaubījās par drošumu. To, ka īstenībā ne Airisa un Co, ne arī Antario nebija organizējusi šos braucienus, bet gan SIA Izdevīgi pirkumi, kam arī piederēja kupon.lv un orangelife.lv, labticīgie pircēji uzzināja tikai vēlāk.

«Portālā kupon.lv nopirku divus ceļojumus uz Krimu. Naudu ceļojumam biju krājusi kopš gada sākuma, jo vēlējos iepriecināt meitu dzimšanas dienā. Īsi pirms brauciena mums piezvanīja un pateica, ka autobuss sabojājies. Sākumā solīja ceļojumu pārcelt, tad mierināja, ka brauciens būšot, bet tikai ar citu firmu, vēlāk teica, ka atdošot naudu. Taču nesagaidījām ne vienu, ne otru, ne trešo. Izrādījās, ka šādi apkrāptas neesam mēs vienas un shēma ir vairākos gadījumos bijusi līdzīga – saplīsis autobuss, solījums pārcelt ceļojumu un beigās – piga,» Neatkarīgajai stāstījusi Elza. Savukārt Dace kopā ar draudzeni pagājušā gada augustā velti izgaidījās šīs firmas autobusu uz Sāremā. Viņas pat neviens nebija pabrīdinājis, ka brauciena nebūs.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sūdzības no patērētājiem par problēmām saistībā ar SIA Izdevīgi pirkumi iegādātiem ceļojumiem sāka saņemt pagājušās vasaras vidū. 18. jūlijā PTAC pieņēma lēmumu par pagaidu noregulējumu pret SIA Izdevīgi pirkumi par negodīgas komercprakses izbeigšanu. Taču tā kā uzņēmums to nepārtrauca, 27. septembrī PTAC uzlika šim uzņēmumam naudas sodu 10 000 latu apmērā. «Līdz šim kolektīvo interešu lietā SIA Izdevīgi pirkumi piemēroto sodu nav samaksājis, lieta nodota tiesu izpildītājam,» Neatkarīgajai stāstījusi PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Liene Kindzule.

Komentāri

Pievienot komentāru