Jaunākais izdevums

Lai arī 2022.gadā pieaudzis reģistrēto komercķīlu skaits, to kopējā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa samazinājusies, kas nozīmē, ka ķīlu vērtība sarukusi, liecina "Lursoft" veiktā pētījuma dati.

"Lursoft" pētījuma dati atklāj, ka aizvadītajā gadā reģistrēta 4091 jauna komercķīla, to kopējai prasījuma maksimālajai summai veidojot 14,37 miljardus eiro. Gadu iepriekš, kad reģistrētas 3388 komercķīlas, to kopējā summa bija 14,93 miljardi eiro. "Lursoft" norāda, ka komercķīlu kopējai summai ir tendence samazināties jau trešo gadu pēc kārtas.

Tas atspoguļojas arī datos par vidējo komercķīlu prasījumu maksimālo summu, kas 2022.gadā sarukusi līdz 3,51 miljonam eiro uz vienu ķīlu. Vēl gadu iepriekš komercķīlas vidējā summa bija 4,41 miljons eiro, savukārt 2020.gadā - 4,82 miljoni eiro.

Apjomīgākās komercķīlas reģistrētas aizvadītā gada 3.februārī, kad "Graanul Invest" grupas uzņēmumiem vienas dienas laikā reģistrētas uzreiz 12 komercķīlas, katras tās nodrošinātā prasījuma maksimālajai summai sasniedzot 949 miljonus eiro. Ķīlas ņēmēju un parādnieku vidū ir gan igauņu kompānija "Graanul Invest", gan arī vairāki tās Latvijas uzņēmumi, piemēram, SIA "Graanul Pellets", SIA "Latgran".

Vienlaikus pētījuma dati atklāj, ka pērn bijuši septiņi uzņēmumi, kuri reģistrēti kā komercķīlas devēji vairāk nekā 10 darījumos.

Komercķīlu devēju līderu sarakstā plaši pārstāvēti pašvaldībām piederošie nekustamo īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumi. Piemēram, SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" pērn reģistrētas 16 jaunas komercķīlas, SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" - 13, SIA "Valmieras namsaimnieks" - 12.

Tomēr starp aktīvākajiem komercķīlu devējiem 2022.gadā atrodami arī vairāki privātā kapitāla uzņēmumi, starp kuriem līderis ir SIA "Valtek". "Lursoft" dati atklāj, ka uzņēmums pērn kā komercķīlas devējs reģistrēts 14 darījumos. Tiesa, 11 no šīm ķīlām pētījuma sagatavošanas brīdī jau ir dzēstas. "Valtek" pagājušā gada laikā reģistrēto komercķīlu nodrošinātā prasījuma maksimālās summas svārstījušās robežās no 59 000 eiro līdz 780 000 eiro, uzņēmumam lielākoties ieķīlājot savus krājumus - traktortehniku.

Otrs aktīvākais komercķīlu devējs, kuram 2022.gada laikā reģistrētas 12 jaunas ķīlas, ir holdingkompānija SIA "TC&T". "Lursoft" dati atklāj, ka "TC&T" pieder vairāki dzērienu tirdzniecības uzņēmumi, tostarp SIA "Baltic XL", SIA "East Spirits" un citi. Visiem uzņēmumiem, izņemot vien 2020.gada vasarā reģistrēto SIA "First Travel Retail", aizpērn bijis vairāku miljonu eiro liels apgrozījums. Līderis šajā ziņā ir "East Spirits", kas 2021.gadā apgrozīja 22,36 miljonus eiro, pēc nodokļu nomaksas gūstot 605 710 eiro lielu peļņu. Dzērienu vairumtirgotājam reģistrētas divas struktūrvienības - noliktavas.

"Lursoft" izpētījis, ka holdingam "TC&T" šobrīd kopumā reģistrētas 28 aktīvas komercķīlas. Aizvadītajā gadā reģistrētajās komercķīlās "TC&T" ieķīlājis sev piederošo uzņēmumu kapitāldaļas, nodrošinātā prasījuma maksimālajai summai ķīlās svārstoties no 150 000 eiro līdz pat 1,8 miljoniem eiro.

"TC&T" peļņa pēc nodokļu nomaksas 2021.gadā veidoja 241 880 eiro.

Lai gan starp "Top 10" biežākajiem komercķīlu devējiem plaši pārstāvētas dažādas pašvaldības, vairāk nekā puse jeb 2148 komercķīlas reģistrētas uzņēmumiem no Rīgas, savukārt vairāk nekā 100 komercķīlas - uzņēmumiem no Liepājas (144), Valmieras novada (136), Gulbenes novada (130), Jelgavas (130) un Mārupes novada (114).

Salīdzinot ar gadu iepriekš, biežāko komercķīlu devēju nozaru saraksts palicis praktiski nemainīgs, liecina "Lursoft" pētījuma dati. Visbiežāk kā komercķīlu devēji arī 2022.gadā reģistrēti uzņēmumi no augkopības un lopkopības nozares. Tiesa, salīdzinot ar gadu iepriekš, ievērojami palielinājies nozares reģistrēto komercķīlu skaits - ja 2021.gadā tās bija 759 ķīlas, tad pērn - 1180.

Nemainīgi otrs biežākais ķīlu devējs ir nekustamo īpašumu nozare (2021.gadā - 237 komercķīlas, 2022.gadā - 423 komercķīlas), trešajā vietā atrodas vairumtirdzniecības nozare (2021.gadā - 237 komercķīlas, 2022.gadā - 254 komercķīlas), savukārt ceturtais biežākais komercķīlu devējs arī pagājušajā gadā bijusi finanšu pakalpojumu darbību nozare (2021.gadā - 202 komercķīlas, 2022.gadā - 208 komercķīlas).

Atšķirībā no 2021.gada, kad piektajā vietā pēc reģistrēto komercķīlu skaita ierindojās mazumtirdzniecība, pērn šo nozari būtiski apsteiguši koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražotāji, kas reģistrējuši 114 komercķīlas. "Lursoft" norāda, ka mazumtirdzniecības nozarē reģistrēto komercķīlu skaits pērn sarucis līdz 79 (2021.gadā - 119 komercķīlas).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas produktu vairumtirgotājs SIA "Voldemārs", kas strādā ar zīmolu "Valdo", reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 1,12 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Komercķīlas ņēmējs ir "Swedbank".

"Voldemārs" ir ieķīlājis krājumus, nemateriālos līdzekļus, ķermeniskos pamatlīdzekļus un prasījuma tiesības. Reģistrētā komercķīla nodrošina noslēgtās kredītlīnijas līgumu.

Komercķīla reģistrēta pirmdien, 13.februārī.

Šī ir patlaban uzņēmuma vienīgā aktīvā komercķīla.

Jau vēstīts, ka "Voldemārs" apgrozījums 2021.gadā pieauga par 9,2% un bija 19,225 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa saruka par 23,4% - līdz 222 341 eiro.

Kompānija "Voldemārs" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 908 054 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Valdemārs Valkiūns.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VSIA "Dailes teātris" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 654 000 eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Komercķīlas ņēmējs ir "Swedbank". Komercķīla nodrošina aizdevuma līgumu.

Pēc "Lursoft" vēstītā, "Dailes teātris" ir ieķīlājis ķermeniskos pamatlīdzekļus.

Šī ir pirmā komercķīla, kas līdz šim reģistrēta "Dailes teātrim".

Komercķīla reģistrēta trešdien, 7.jūnijā.

Pēc "Dailes teātra" publiskotās informācijas, šogad 20.maijā tika sasaukta teātra dalībnieku sapulce saistībā ar lēmumu par aizdevuma ņemšanu digitālo akustisko sistēmu iegādei "Dailes teātra" Lielās zāles pielāgošanai akadēmiskās mūzikas atskaņošanai un muzikālā teātra vajadzībām.

2022.gadā "Dailes teātris" strādāja ar 3,052 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,8 reizes vairāk nekā 2021.gadā, savukārt teātra peļņa pieauga par 51,5% un bija 5990 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Elko grupa reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 1,137 miljoni eiro

LETA, 20.01.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu izplatītājs "Elko grupa" reģistrējis jaunu komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 1,137 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Ķīlas ņēmējs ir "OP Corporate Bank".

"Elko grupa" ir ieķīlājusi visu mantu, kas atrodas Latvijā, tostarp krājumus, kas ir ceļā Latvijā un ārpus Latvijas, izņemot mantu, kas atrodas Nīderlandē, kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas. Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles. Aizliegts atkārtoti ieķīlāt komercķīlas priekšmetu.

Komercķīla reģistrēta ceturtdien, 19.janvārī.

Tādējādi šobrīd "Elko grupai" ir piecas aktīvas komercķīlas.

Jau vēstīts, ka "Elko grupas" koncerns 2022.gada deviņos mēnešos strādāja ar 1,113 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2021.gada deviņos mēnešos, savukārt koncerna peļņa pieauga par 13,3% un bija 28,925 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmums AS "Dobeles dzirnavnieks" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 9,94 miljoni eiro, liecina informācija Lursoft .

Komercķīlas ņēmējs ir "Swedbank". Komercķīla nodrošina aizdevuma līgumu.

Atbilstoši publiskotajai informācijai ir ieķīlāti "Dobeles dzirnavnieka" pamatlīdzekļi. Komercķīlas devējs apņēmies bez komercķīlas ņēmēja rakstveida piekrišanas neizvest komercķīlas priekšmetu ārpus Latvijas. Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles.

"Dobeles dzirnavniekam" šobrīd ir kopumā deviņas aktīvas komercķīlas.

2021.gadā "Dobeles dzirnavnieks" strādāja ar 172,074 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 112% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās par 31,8% - līdz 3,874 miljoniem eiro.

Kompānija "Dobeles dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill". Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Tukuma piens" reģistrējis jaunu komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 10,8 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Komercķīla nodrošina prasījumus, kas izriet no noslēgtā kredīta līguma. Uzņēmums ieķīlājis ķermeniskos pamatlīdzekļus - visu lietu kopību ieķīlāšanas brīdī, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas.

Komercķīlas ņēmējs ir "SEB banka".

Tādējādi "Tukuma pienam" šobrīd ir reģistrētas piecas aktīvas komercķīlas, tostarp senākā no tām reģistrēta 2004.gadā.

LETA jau vēstīja, ka 2022.gadā "Tukuma piens" strādāja ar 76,561 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 16,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 50,8% un bija 2,818 miljoni eiro.

Kompānijas "Tukuma piens" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 200 000 eiro. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Monako dzīvojošs Dānijas pilsonis Stefans Deivids Balkins.

Komentāri

Pievienot komentāru