Kreditors nosolījis AMO Plant vērtīgāko daļu ar mērķi nākotnē to pārdot un atgūt ieguldītos līdzekļus

2015. gada 30. oktobris plkst. 17:03
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Izsolē iegādājoties maksātnespējīgās Jelgavas autobusu ražotājas AS AMO Plant īpašuma vērtīgāko daļu, valstij piederošās finanšu institūcijas Altum mērķis ir to nākotnē pārdot, lai atgūtu darījumā savulaik ieguldītos līdzekļus, aģentūru LETA informēja AS Attīstības finanšu institūcija Altum sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Finanšu institūcija Altum kā nodrošinātais kreditors piedalījusies maksātnespējas administratora Alekseja Panasina 15.oktobrī rīkotajā uzņēmuma Amo Plant īpašumu izsolē un par 2,4 miljoniem eiro nosolījusi Altum ieķīlātos īpašumus Jelgavā, Aviācijas ielā 42 un Aviācijas ielā 42A, - administrācijas ēku un ražošanas cehu, apstiprināja Eglīte.

Altum šos īpašumus apsaimniekos un uzturēs labā kārtībā ar mērķi pārdot, lai atgūtu darījumā savulaik ieguldītos līdzekļus, skaidroja Eglīte.

Altum pieteiktais kreditoru prasījums maksātnespējas administratoram ir 3,6 miljoni eiro.

Maksātnespējas administratora Alekseja Panasina birojā aģentūrai nesniedza informāciju par 15.oktobrī notikušo izsoļu rezultātiem, norādot, ka ar administratoru viņa aizņemtības dēļ neesot iespējams sazināties un viņš arī nesniegšot nekādu informāciju līdz izsoles rezultātu apstiprināšanai.

Kā liecina Latvijas Vēstnesī publicētais paziņojums, 15.oktobrī bija izsludinātas Amo Plant mantas izsoles. Kā lietu kopība tika pārdots nekustamais īpašums Jelgavā, Aviācijas ielā 42 un Avācijas ielā 42A, ar tajos esošajām 956 kustamās mantas vienībām, ko veido automobiļu ražošanas tehnoloģiskās un saimnieciskās darbības nodrošināšanas iekārtas un aprīkojums. Šī īpašuma sākumcena bija noteikta 2 334 000 eiro apmērā.

Bez šīs izsoles 15.oktobrī bija izsludinātas arī citas maksātnespējīgā uzņēmuma mantas izsoles, piedāvājot iegādāties izsolē nekustamo īpašumu Aviācijas ielā 42B (sākumcena 369 700 eiro), šajā adresē esošo kustamo mantu, ko veido automobiļu ražošanas tehnoloģiskās un saimnieciskās darbības nodrošināšanas iekārtas un aprīkojums (sākumcena 37 000 eiro), nekustamo īpašumu Aviācijas ielā 40 (sākumcena 44 800 eiro) un nekustamo īpašumu Aviācijas ielā 40A (sākumcena 15 800 eiro). Par šo izsoļu rezultātiem aģentūrai LETA informāciju pagaidām nav izdevies iegūt.

Kā ziņots, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) oktobra sākumā devās komandējumā uz Gruziju saistībā ar papildu centieniem atjaunot autobusu ražošanu AS AMO Plant, ko varētu īstenot ar Nīderlandes uzņēmuma VDL iesaistīšanos, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas domes sēdē.

Rāviņš deputātiem iepriekš pastāstīja, ka sācis pārrunas ar vairākām pašvaldībām, ar kurām Jelgava sadarbojas, lai tās informētu par AS AMO Plant ražotajiem autobusiem un attiecīgas intereses gadījumā varbūt rastu iespēju atjaunot ražotnes darbu.

Patlaban AS AMO Plant rit maksātnespējas process, taču interesi par ražotni izrādījis Nīderlandes autobusu ražošanas uzņēmums VDL Bus&Coach B.V., kura modeļu autobusus Jelgavā salika. Jelgavas mērs uzzinājis, ka ražotnes darbu būtu iespējams atjaunot, ja būtu cerība, ka VDL Jelgavā ražotajiem autobusiem atrastu noieta tirgu, tāpēc Rāviņš mēģina noskaidrot pašvaldību interesi austrumu valstīs.

Kā iepriekš ziņots, jau 2012.gadā par AS Amo Plant akciju iegādi interesi bija izrādījuši uzņēmuma stratēģiskie partneri - Nīderlandes uzņēmums VDL un Vācijas koncerns MAN, iepriekš informēja Amo Plant pārstāve Dzintra Krūze.

LETA jau ziņoja, ka šā gada 8.jūlijā Jelgavas tiesa rakstveidā izskatīja tiesiskās aizsardzības procesa izbeigšanu un pasludināja maksātnespējas procesu autobusu ražotājai AS AMO Plant, kā arī noteica maksātnespējas administratoru. Ražošana uzņēmumā ir pārtraukta. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds