Jaunākais izdevums

Latvijas uzņēmums SIA Heavy Cranes, izmantojot Citadele Leasing finansējumu smagās mobilās pacēlājtehnikas iegādei, veiksmīgi attīsta un paplašina pakalpojumu eksportu Skandināvijā un šobrīd būvē vienu no lielākajiem vēja parkiem Norvēģijā, kurā vairāk nekā 35 kilometru garumā plānots uzstādīt 72 vēja ģeneratorus.

Piešķirtā finansējuma apmēru darījuma puses pagaidām neatklāj.

Darbu vienā no topošajiem Norvēģijas lielākajiem vēja parkiem , kas izvietots vairāk nekā 30 km platā kalnu joslā, Latvijas uzņēmums veiks līdz gada beigām netālu no Mušjēnas pilsētas valsts vidienē. Lai arī vēja parks vēl nav gatavs, tā saražotais elektroenerģijas apjoms nākamo 15 gadu nogrieznī jau ir izpirkts.

“Darbs noris sarežģītos un specifiskos apstākļos - vēja ģeneratorus uzstādām kalnu apvidū, kur neaug nedz krūmi, nedz zāle. Topošā parka saražoto elektroenerģiju ir nopircis vietējais alumīnija ražotājs, tādejādi nodrošinot sevi ar vienu trešo daļu no rūpnīcas vajadzībām nepieciešamās elektroenerģijas. Mēs nodrošinām smagu konstrukciju un vēja ģeneratoru detaļu pārvietošana un uzstādīšanu. Vēja ģeneratoru elementi ir apmēram 100 tonnas smagi un tie jāpaceļ 104 metru augstumā – salīdzinājumam, tas ir teju trešdaļa no Latvijas Televīzijas torņa augstuma. Nav daudz uzņēmumu pasaulē, kuriem ir tehnika un iespējas veikt šāda veida darbus,” teic Heavy Cranes valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašuks.

“Heavy Cranes darbojas specifiskajā nozarē un pieprasījums pēc mobilajiem smagajiem ceļamkrāniem ir ļoti liels - uz pasūtījumiem nākas gaidīt vairākus gadus, turklāt ceļamkrānu cenas mērāmas miljonos. Pacēlājtehnikas loģistika uz objektiem ir sarežģīta un finansiāli dārga – tikai tehnikas piegāde vien izmaksā simtus tūkstošu eiro. Latvijas uzņēmums līdz šim uzstādījis jau 1000 vēja ģeneratorus. Ilgtspēja kā parametrs ilgtermiņa uzņēmējdarbības plānošanā tādās valstīs kā Zviedrija, Norvēģija, Dānija un Somija ir ļoti augstā līmenī, kas nozīmē, ka Latvijas uzņēmumu dalība Skandināvijas atjaunojamās enerģijas projektos būs labs priekšnosacījums zināšanu nodošanai jau tālāk Latvijā,” saka Citadele Leasing valdes priekšsēdētājs Ģirts Glāzers.

“Mūsu galvenā priekšrocība ir mobilitāte. Uzņēmuma bāze atrodas Ādažos, kas ir apmēram 300 kilometru attālumā no mūsu Baltijas eksporta galvenajām pieturvietām, tuvu ostai. Tieši loģistikas plānošana mēdz būt sarežģītākā darba procesa daļa, jo, lai nogādātu tehniku galapunktā, nepieciešami vairāk nekā četrdesmit kravas auto tai skaitā negabarīta kravas, pielāgošanās prāmju satiksmei, un arī tehnika montāžai. Tas ir izaicinājumiem pilns process, tāpēc savus darba plānus un piegādes ķēdi plānojam krietni uz priekšu. Tā kā objekti ir grūti sasniedzamās vietās un klienti ir lieli uzņēmumi ar plašu procedūru protokolu, operativitāte un elastība ir tas, ko skandināvi patiesi novērtē,” atklāj Lukašuks.

SIA Heavy Cranes ir izveidots 2018. gadā, atdaloties no SIA Arsava, lai fokusētos uz darbu eksporta tirgos - galvenokārt Skandināvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Heavy Cranes investē vairāk nekā 4 miljonus eiro mobilā ceļamkrāna iegādē

Db.lv, 24.03.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stiprinot savas pozīcijas atjaunojamās enerģijas tirgū, Latvijā bāzētais uzņēmums “Heavy Cranes”, kas nodarbojas ar augstas sarežģītības celšanas projektu izpildi reģionā, sadarbībā ar “Citadele Leasing” Igaunijas filiāli papildinājis savu tehnikas parku ar “Liebherr” mobilo ceļamkrānu.

“Citadele Leasing” piešķirtais finansējums ceļamkrāna LTM 1650 - 8.1 iegādei ir 2,8 miljoni eiro un pagaidām tā ir lielākā summa, kas piešķirta viena objekta finansējumam šogad.

Jaunais ceļamkrāns būs otrais mobilais lieljaudas ceļamkrāns uzņēmuma rīcībā un galvenokārt tiks izmantots atjaunojamās enerģijas projektu, piemēram, vēja ģeneratoru parku izveidē un apkalpošanā, kā arī veicot jebkurus citus darbus, kur nepieciešamā celtspēja var sasniegt līdz pat 700 tonnām.

"Pēdējā laika notikumi Ukrainā likuši vairākām Eiropas valstīm atkārtoti deklarēt plānotās investīcijas atjaunojamās enerģijas jomā, turklāt arī Latvijā plānots būvēt lielu vēja ģeneratoru parku. Mobilie ceļamkrāni ir īstais rīks enerģijas neatkarības veicināšanā un vienīgais veids, kā uzbūvēt liela mēroga vēja parkus, turklāt Eiropā šāda veida tehnika ir ierobežotā skaitā," atklāj “Heavy Cranes” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašuks.

Komentāri

Pievienot komentāru