Latvijas, Kanādas un ASV karavīru ledus pelde 

Ceturtdien, 26. februārī, Ādažu militārajā bāzē, apmācību laikā Ziema karavīri veica ledus peldi un demonstrēja ASV STRYKER bruņumašīnu.

Baiba Zālīte, speciāli db.lv, 26.2.2015
1/25

Foto: Baiba Zālīte, speciāli db.lv

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka ledus peldes mērķis ir simulēt situāciju, kurā karavīrs ielūst ledū. Apmācības sniedz karavīriem rūdījumu un iemaņas, kā rīkoties šāda veida situācijā.

Ledus peldi un paraugdemonstrējumus veica Latvijas, ASV un Kanādas karavīri.

Apmācībās piedalījās arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Viņš noradīja, ka ir redzama atšķirība tajā, kā karavīri veic ledus peldi, piemēram, Kanādas karavīriem tā ir ierasta prakse, bet ASV karavīriem no Kalifornijas - nopietns pārbaudījums. «Tas ir labi, ka Latvijas, Kanādas un ASV karavīri kopā trenējas. Šis ir izdzīvošanas treniņš skarbos apstākļos un kopumā tas palīdz sagatavoties karavīriem dažādām krīzes situācijām,» norādīja R. Vējonis.

Mācību mērķis ir veikt zināšanu un iemaņu apmaiņu, apmācot Sauszemes spēku kājnieku brigādes un sabiedroto valstu karavīrus izdzīvot un veikt dienesta uzdevumus ziemas apstākļos, izmantojot esošo ekipējumu.

Apmācībās piedalījās Latvijas bruņoto spēku karavīri, ASV 2.kavalērijas pulka karavīri, kas operācijas Atlantic Resolve ietvaros uzturas Latvijā, kā arī Kanādas bruņoto spēku karavīri, kas, pastiprinot alianses klātbūtni austrumos, pašreiz ir izvietoti Polijā.