Citas ziņas

Latvijas uzņēmuma Mottra ikrus ēd Lady Gaga un Anglijas karaliene

Sanita Igaune, 25.01.2011

Dienas mediju arhīvs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmuma Mottra ikrus ir iecienījušas vairākas ārvalstu slavenības. Populāri ārvalstīs ir arī citi Latvijas ražojumi. «Mūsu ražojumi ir populāri Anglijā. Mums ir lieliska bāze Londonā, kurai piegādājam savu produkciju. Jūnijā mūsu ikri bija uz galdiem Eltona Džona rīkotajā Balto kaklasaišu ballē ar 700 viesiem. Tos nobaudīja arī Lady Gaga,» otrdien Privātai dzīvei norāda uzņēmuma menedžeris Dmitrijs Tračuks.

Starpnieki, kas iepērk produkciju no Mottra, ikrus piegādā arī Anglijas karaļnamam. Uzņēmuma līdzīpašnieks Sergejs Tračuks ražotni Keķavā izveidoja 2002.gadā. Pašlaik uzņēmumā ir pieci dažāda izmēra baseini zivju audzēšanai.

Mottra ražojumi vietējam tirgum ir pārāk dārgi, tāpēc galvenie ienākumi tiek gūti no eksporta. Latvijā 90 gramus ikru var nopirkt vidēji par 120 Ls.

«Nolēmām paši audzēt stores un sterletes, jo, ņemot zivis no citiem, ir liels risks, ka tās var būt inficētas. Sešus gadus nodarbojāmies tieši ar zivju audzēšanu, tikai 2008.gadā sākām pārdod gatavo produkciju,» atceras menedžeris Dmitrijs Tračuks.

«Mūsu produkcija ir ekoloģiski tīra – bez konservantiem, īpaša ar to, ka ražošanas procesā nenogalinām zivis – pēc tam, kad tiek atslaukti ikri, zivs tiek ielaista atpakaļ baseinā,» stāstā D. Tračuks.

Tāpat ārvalstīs liela piekrišana ir pēc Pure Food produkcijas, kuru 1994.gadā izveidoja uzņēmējs Aivars Žimants. Uzņēmums piedāvā ievārījumus, sulas, sīrupus, zupas, konservētus gurķus, kečupi, tomātu mērces.

Gadu laikā šo zīmolu iepazinuši arī cilvēki Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Polijā, Ukrainā, Zviedrijā un Čehijā. Īpaši populārs šis uzņēmums ir ar ievārījumiem, kurus par gana gardiem atzinuši arī augstas valsts amatpersonas. Piemēram, lāceņu ievārījumu labprāt bauda Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs, kas nesen viesojās arī Latvijā.

Lai arī Pure Food šokolādi ražo tikai pāris gadus, Pūres trifeles jau pazīst aiz Latvijas robežām, arī Apvienotajos Arābu Emirātos. Tiesa, šai valstij tiek ražotas speciālas konfektes, bez alkohola.

Komentāri

Pievienot komentāru