Finanses

Lielāko komercķīlu devis Jaunpagasts Plus

Žanete Hāka, 28.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā (UR) ierakstīta 71 komercķīla, bet 59 tika dzēstas, liecina UR dati.

Reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 261 miljards eiro, no kuriem ir spēkā komercķīlas ar kopējo maksimālo prasījuma summu 172 miljardi lati. Dzēsto reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 88 miljardi lati.

Lielāko komercķīlu pagājušajā nedēļā devusi bioetanola un pārtikas spirta, alkoholisko dzērienu ražotāja SIA Jaunpagasts Plus, kā parādnieku norādot uzglabāšanas un noliktavu saimniecības SIA JP Termināls. Komercķīlas maksimālā prasījuma summa ir 20,7 miljoni eiro, un to ņēmusi AS Norvik banka.

Otru lielāko komercķīlu pagājušajā nedēļā devis uzņēmums Analoria Limited, kā parādnieku norādot nekustamā īpašuma iznomāšanas SIA Sorteks. Komercķīlas vērtība ir 10,4 miljoni eiro, un to ņēmusi AS Reverta.

Savukārt nekustamā īpašuma iznomāšanas SIA PH Investīcijas un SIA Priminvest devusi 5 miljonu eiro vērtu ķīlu, kā parādnieku norādot SIA Priminvest. Komercķīlas ņēmējs bijusi AS Baltic International Bank.

Savukārt komercķīlu 3,4 miljonu eiro vērtībā devusi elektroenerģijas ražošanas SIA Turbo enerģija, un to ņēmusi Nordea Bank AB.