Fin-tech

Lietuvas fintech uzņēmums SME Finance ienāk Latvijā

Zane Atlāce - Bistere, 03.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas faktoringa pakalpojumu sniedzējs «SME Finance» uzsācis darbību Latvijas tirgū, kā arī līdz gada beigām plāno uzsākt darbību Igaunijas tirgū.

Uzņēmuma pamatdarbības virziens ir individuālu faktoringa risinājumu nodrošināšana maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), šajā segmentā šogad plānojot palielināt aizdevumu portfeli līdz 50 miljoniem eiro. «SME Finance» plāno nodrošināt saviem klientiem labāku piekļuvi apgrozāmo līdzekļu finansējumam, uzņēmējdarbības attīstīšanai, kā arī konkurētspējas veicināšanai tirgū.

Nesen veiktais Eiropas Komisijas pētījums liecina, ka tikai katrs otrais Latvijas MVU uzņēmums ir saņēmis bankas aizdevumu pilnā apmērā. Tas ir par 23% mazāk nekā vidējais rādītājs starp Eiropas Savienības valstīm. Turklāt Latvija ir vadošajās pozīcijās pēc noraidīto kredītu skaita, sasniedzot 12% salīdzinājumā ar vidējo rādītāju Eiropā, kas ir 5%. Tas liecina, ka ierobežota piekļuve finansēšanas iespējām kļūst par nopietnu problēmu uzņēmējdarbības attīstīšanai MVU segmentā.

Latvijas finanšu tirgus ir ļoti piesātināts – ar 13 banku un aptuveni 50 alternatīvo finanšu pakalpojumu tirgus spēlētājiem, kas piedāvā dažādus finansēšanas risinājumus. Neskatoties uz to, nestandarta faktoringa pakalpojumiem netiek pievērsta pietiekama uzmanība, turklāt tirgū esošie piedāvājumi ir diezgan standartizēti. Stingrāku normatīvo prasību dēļ bankas kļūst arvien konservatīvākas kreditēšanas ziņā, un alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēju vidū nav izteikta līdera. Šādi tirgus apstākļi rada brīvu vietu jauniem tirgus spēlētājiem, uzskata SME Finance.

«Lai gan pašmāju tirgus ir piesātināts, tikai 50% biznesa klientu finansēšanas pieteikumi ir apstiprināti tādā apmērā, kā tika pieprasīts. Mēs vēlamies uzlabot šos rādītājus, sniedzot Latvijas uzņēmējiem iespēju attīstīt uzņēmējdarbību, vienlaikus stimulējot Latvijas ekonomiku kopumā,» teic «SME Finance» izpilddirektors Dainius Vaičikonis.

Trīs darbības gadu laikā «SME Finance» ir ieguvis uzticību no vairāk nekā 400 biznesa partneriem, finansējot rēķinus vairāk nekā 187 miljonu eiro apmērā tādās nozarēs kā ražošana, lauksaimniecība, būvniecība, pakalpojumu sfēra, loģistika, mazumtirdzniecība un citas. Šobrīd galvenais «SME Finance» stratēģiskais investors ir Apvienotās Karalistes uzņēmums «Advanced Global Cap», kas uzņēmumu attīstībā līdz šim ir investējis vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Līdz šī gada beigām uzņēmums plāno nodrošināt 5 miljonu eiro finansējumu Latvijas uzņēmumiem, kā arī uzsākt darbību Igaunijas tirgū, sniedzot vēl lielākas iespējas Baltijas valstu uzņēmējiem. Vienlaikus «SME Finance» plāno paplašināt savu investoru bāzi, piesaistot jaunus liela mēroga investorus no starptautiskiem privātā kapitāla fondiem.

Komentāri

Pievienot komentāru