Jaunākais izdevums

Lietuvas attīstītājs Urban Inventors iegādājies 7,3 ha lielu zemesgabalu Daugavas kreisajā pusē un nākamajos gados ir iecerējis vērienīgus rajona attīstības plānus.

Nākamajos gados investors plāno attīstīt vērienīgu daudzfunkcionālu projektu, uzbūvējot biroju, dzīvojamās, mazumtirdzniecības, atpūtas, zinātnes un izglītības telpas līdz 120 000 m2 platībā. Tādējādi šī teritorija kļūs par lielāko attīstības rajonu Rīgā.

“Mūsu jaunais stratēģiskais virziens ir radīt unikālas koncepcijas un produktus, kurus varam veiksmīgi attīstīt starptautiskajos tirgos. Rīgā redzēsim augsto tehnoloģiju pilsētiņas (high tech campus) izveidi, tās koncepciju gatavojam, piesaistot starptautiskus konsultantus, kuriem ir milzīga pieredze šādu kompleksu veidošanā. Tā kā pašlaik tiek izstrādāta koncepcija, nevaram atklāt pārāk daudz detaļu, bet tajā tiks iekļauta darba un dzīvojamās zonas sintēze ar sarežģītu ekosistēmu. Jaunā rajona izveide sekmēs Latvijas ekonomiku, jo pilsētiņa būs īpaši pievilcīga vieta, kur apmesties gan pašmāju, gan starptautiskiem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem, izglītības iestādēm un zinātnes laboratorijām,” saka SBA grupas uzņēmuma Urban Inventors valdes priekšsēdētājs Liongins Šepetis (Lionginas Šepetys).

Zemesgabala pirkuma cena ir konfidenciāla, taču šis ir viens no lielākajiem pēdējā laika nekustamā īpašuma darījumiem Latvijā. Colliers Baltics Industriālo platību aģentūras komanda šajā darījumā pārstāvēja pārdevēju.

“Priecājamies par investoru interesi par Rīgu un vēlmi ienākt mūsu tirgū ar tik vērienīgiem attīstības plāniem. Atrašanās vieta ir lieliski piemērota mixed-use projektu attīstībai un attīstītāju ambīcijām – uzbūvēt ilgtspējīgu nekustamo īpašumu, kas izcelsies ar tā ekskluzīvo arhitektūru un precīzi pielāgoto funkcionalitāti. Pēc ieceru īstenošanas šis rajons kļūs par vispievilcīgāko vietu starp Rīgas centru un lidostu, ar labi attīstītu infrastruktūru komerciālajām, ikdienas nepieciešamības un dzīvojamajām funkcijām, kā arī lielisku transporta savienojumu visapkārt,” komentē Ēriks Bergmans, Colliers Baltics Aģentūras vadītājs.

Saskaņā ar Urban Inventors pārstāvja teikto, uzņēmums par prioritāti izvirzīs ilgtspēju, novatoriskus risinājumus un arhitektūras harmoniju, nevis maksimālu blīvumu. Būvdarbi tiks uzsākti 2022. gada pirmajā pusē. Kopējais investīciju apmērs kļūs zināms, kad projekta koncepcija būs pabeigta, taču jau tagad ir skaidrs, ka tā būs viena no lielākajām investīcijām Latvijas nekustamā īpašuma tirgū.

Uzņēmums Urban Inventors ir labi pazīstams ar biroju, loģistikas un biznesa centru attīstības projektiem visā Lietuvā. Kā daļa SBA uzņēmumu grupas ar kopējiem ieņēmumiem 362 miljoni eiro, Urban Inventors nekustamo īpašumu jomā darbojas kopš 2007. gada.

Viļņā uzņēmums ir izstrādājis Lietuvas pirmo A+ klases biznesa centru – Green Hall (I, II un III posmu) –, kur tiek izmantota tikai atjaunojamā ģeotermālā enerģija, lai pilnībā segtu biznesa centra siltumenerģijas patēriņu. Urban Inventors atjaunotais publiskais laukums Vienybės aikštė (Vienības laukums) Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā tika atzīts par uzvarētāju konkursā German Design Awards kategorijā “Pilsētas telpa un infrastruktūra”. Biznesa centrs BLC Kauņā, ko arī ir izstrādājis Urban Inventors, kļūs par pirmo biznesa centru Lietuvā, kas pilnībā atbilst Fitwel standartam. Uzņēmums ir arī piedalījies unikālā biznesa centra “Kauno dokas” izstrādē, kurā upes ūdeni izmanto biznesa centra gaisa kondicionēšanai.

Otrs SBA grupas uzņēmums, Capitalica Asset Management, pašlaik Rīgas Skanstes rajonā attīsta A klases biznesa centru kompleksu VERDE 45 000 m2 platībā. Saņemot visas nepieciešamās atļaujas, sākotnējā būvniecība jau ir sākta pagājušajā gadā. Objektu būvē Latvijas uzņēmums Velve, kopējās būvizmaksas būs 49 milj. eiro. Eiropas Investīciju bankas Direktoru padome ir apstiprinājusi projekta finansējumu. Apstiprinātais finansējums “nulles enerģijas” ēku kompleksam (NZEB – nearly zero energy buildings) ir līdz 2 miljoniem eiro no kopējā ieguldījumu apmēra klimata pārmaiņu novēršanai.

Skanstē sāk būvēt vienu no lielākajiem darījumu centriem Rīgā 

Rīgā, Skanstes rajonā sākta zaļās koncepcijas biroju kompleksa “Verde” būvniecība, informē...

SBA, viena no lielākajām Lietuvas biznesa grupām, darbojas mēbeļu, apģērbu un nekustamā īpašuma nozarē. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 5000 darbinieku. SBA grupas mēbeļu bizness ir lielākais Baltijas valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā turpinās pēdējos gados lielākie brauktuvju seguma remontdarbi, palielinot satiksmes drošību un ērtību vairāk nekā uz desmit tiltiem un pārvadiem, kā arī 30 ielu posmos.

Ielu seguma atjaunošana jau ir pabeigta K. Ulmaņa gatvē no Lielirbes ielas līdz pilsētas robežai, Vienības gatvē no Ozolciema ielas līdz pilsētas robežai, Maskavas ielā pie pilsētas robežas, uz tilta pār Sarkandaugavu Kundziņsalā, Vanšu tilta labā krasta estakādē, Jaunciema gatvē pie Mežvidu ielas, uz satiksmes pārvada pār dzelzceļu Jūrmalas gatvē, Duntes ielā no dzelzceļa viadukta atsevišķās vietās un Salu tilta uzbrauktuvē no Krasta ielas, 13. janvāra ielā, 11.novembra krastmalā, Jāņogu ielas posmā no Taisnās ielas līdz Dārziņu 30.līnijai, Taisnajā ielā no Ābeļu līdz Jāņogu ielai, Rātsupītes ielas posmā no Kleistu ielas līdz PV "Mikrobioloģijas institūts", Ķīpsalas posmā pie Vanšu tilta, kā arī uz tiltiem pār Kīleveina grāvi Buru ielā un Zunda kanālu Balasta dambī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Business Garden Rīga plāno otrās kārtas būvniecību un izsludina iepirkumu

Db.lv, 16.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Vastint Latvia" attīstītajā projektā – biroju kompleksā "Business Garden Rīga" – drīzumā plānots uzsākt otrās kārtas būvniecību, un šobrīd konkursa kārtā tiek izvēlēti partneri būvniecības darbu veikšanai.

Līdz ar otrās kārtas pabeigšanu, biroju kompleksā būs pieejamas piecas biroju ēkas ar aptuveni 40 000 m2 iznomājamo platību.

"Vastint" uzņēmumu grupas korporatīvā politika paredz publiski neizpaust individuālu projektu investīcijas, taču kopumā "Vastint Latvia" investīcijas nekustamo īpašumu projektos Latvijā līdz šā gada beigām būs sasniegušas 128 miljonus eiro, liecina biznesa portālam db.lv sniegtā informācija.

"Business Garden Rīga", kas atrodas blakus Kārļa Ulmaņa gatves un Lielirbes ielas krustojumam, pērnā gada vasarā ekspluatācijā tika nodotas biroju kompleksa pirmās kārtas būves – divas ēkas Malduguņu ielā 1 un 2 – ar kopējo iznomājamo platību apmēram 14 000m2. Šobrīd ēkās darbojas privātais bērnudārzs, ir izveidots mobilitātes punkts un drīzumā durvis vērs gan jauna koncepta dienas restorāns, gan lounge tipa multifunkcionāla koplietošanas telpa. Savukārt biroju kompleksā esošajiem uzņēmumiem tuvāko mēnešu laikā pievienosies auto nomas un līzinga kompānija "SIXT", kā arī uzņēmumi "Aaro Systems AB" un "Weissenrieder & Co".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Degvielas tirgotājs Neste atver jau otro Easy Deli bezkontakta pašapkalpošanās veikalu Rīgā, Teikā, informē uzņēmumā.

Jau vēstīts, ka pirmais šāda tipa veikals tika atvērts jūlija beigās Lielirbes ielā.

Populārākie produkti, ko līdz šim pircēji ir iegādājušies pašapkalpošanās veikalā, ir kafija, svaigā pārtika, saldējums un dažādi šokolādes batoniņi.

Neste Easy Deli ir būvēts, izmantojot ilgtspējīgus un videi draudzīgus materiālus, un tā enerģijas patēriņš jau ir samazināts būvniecības posmā. Jaunā veikala koncepts ir vienkārša iepirkšanās sev ērtā laikā visu diennakti.

Jaunā veikala koncepta pamatā ir tehnoloģiski advancēts, RFID (Radio Frequency Identification jeb radiofrekvenču identifikācijas) tehnoloģijā balstīts bezkontakta pašapkalpošanās risinājums, kas skenē visus klienta pirkumus vienlaikus, piemēram, caur iepirkumu maisu vai somu.

Komentāri

Pievienot komentāru