Quantcast

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā reitingu aģentūra «Moody's Investors Service» paaugstinājusi AS «Citadele banka» ilgtermiņa depozītu reitingu no Ba2 uz Ba1 ar pozitīvu nākotnes prognozi, informē bankas pārstāvji.

Kā norāda Moody’s, Citadeles kredītreitinga paaugstināšana galvenokārt ir saistīta ar veiksmīgu bankas stratēģijas īstenošanu, paplašinot darbību Baltijas valstīs. Reitinga paaugstināšanu pozitīvi ietekmējis arī augstāks kapitāla līmenis, augoša pelnītspēja, slikto kredītu apjoma samazināšanās, bankas pārvaldības stiprināšana un risku mazināšana, kas saistīta ar starptautisku klientu apkalpošanu.

Moody’s pozitīvā reitinga prognoze ir saistīta ar prognozēm par labvēlīgiem ekonomiskajiem un bankas darbības vides apstākļiem, bankas pārvaldības stiprināšanu, kā arī Citadeles tirgus daļas turpmāku palielināšanos Baltijas valstīs, neraugoties uz augošo konkurenci.

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis: «Citadele kopš tās dibināšanas, un īpaši pēc pasaules mēroga investoru un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas ienākšanas akcionāru sastāvā, ir pierādījusi, ka vietējā banka spēj augt un būt veiksmīgs Baltijas tirgus spēlētājs, konkurējot ar starptautiskiem tirgus dalībniekiem.»

2018. gada pirmajā pusgadā Citadeles grupas kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR) bija 18,0%, neto peļņa bija 18.0 miljoni eiro, klientu noguldījumi bija 2.65 miljardi eiro un grupas kredītportfelis bija 1.36 miljardi eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru