Ražošana

NordBrik: Gads ir bijis spraigs un ar savām korekcijām pret sākotnēji plānoto

Db.lv, 20.11.2018

Jaunākais izdevums

Gads ir bijis spraigs un ar savām korekcijām pret sākotnēji plānoto, tomēr pirmā ražošanas sezona kopumā ir vērtējama pozitīvi, vērtē AS NordBrik valdes priekšsēdētājs Gatis Liniņš.

Nordbrik betona bruģa ražotnē Bolderājā, Rīgā kopš 2018. gada pavasara top gan klasiskie bruģa ķieģeļi, gan īpaši apstrādāts bruģakmens ar visadažādākajām krāsu gammām un formām, kā arī ceļu un ietvju apmales.

Tā kā iegādātā ražotne tika būtiski modernizēta ar papildus apstrādes moduļiem, ražošana varēja sākties nedaudz vēlāk, bet ar iespēju piedāvāt klientiem plašāku sīkbetona izstrādājumu sortimentu.

Uzsākot aktīvu ražošanu, audzis saražotās produkcijas apjoms un realizācija. Pēc klientu nogaidošā un vērtējošā perioda, vasaras otrajā pusē jaunā rūpnīca jau saņēma lielākus pasūtījumus no ceļu būves kompānijām, pašvaldībām, kā arī privātpersonām. Ņemot vērā lielo ekonomisko aktivitāti būvniecībā kopumā, pieprasījums pēc sīkbetona produktiem ir saglabājies stabili augsts.

Kopš augusta uzņēmums ir strādājis ar pilnu jaudu, saražojot 4000 m2 dienā. Arī novembris ir piepildīts ar ražošanas pasūtījumiem. Ražošana turpināsies līdz pirmajiem lielajiem mīnusiem vai Ziemassvētkiem. Viss saražotais tiek arī realizēts.

NordBrik rūpnīcā ražotais bruģis šajā sezonā ir ieklāts pie Rīgas Franču liceja renovētās vēsturiskās ēkas Kr. Valdemāra ielā, kā arī citos Rīgas izglītības iestāžu pagalmos. NordBrik bruģa mozaīkas veido infrastruktūru vairākos sporta kompleksos – Salienas golfa laukumā, Inčukalna pamatskolas stadionā. Viens no platības ziņā lielākajiem objektiem ir topošais tirdzniecības centrs Akropole. Nordbrik rūpnīcā tapušais bruģis ir plaši izmantots ielu segumos gan Rīgā, gan Jūrmalā. Laba sadarbība ir izveidojusies arī ar privātajiem uzņēmējiem, piemēram, lielajām zemnieku saimniecībām, kuras novērtē produkcijas kvalitāti un servisu.

Novērojama arī augoša interese par īpašajiem produktiem ar nestandarta apstrādi, krāsu vai formu. Lai arī pašvaldības savos infrastruktūtas objektos galvenokārt izmanto standarta produkciju, jo projektu īstenošanā piesaista Eiropas Savienības finansējumu, arvien vairāk pilsētu, piemēram, Saldus, Cēsu, Valmieras, Salacgrīvas, Kuldīgas, Jūrmalas, Rīgas pašvaldības, īsteno projektus, kas sniedz interesantāku un pamanāmāku risinājumu, salīdzinājumā ar standarta pelēko bruģakmeni.

Lasi Vēl:

Kā top?AS NordBrik bruģis

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

NordBrik kļuvis par Būvmateriālu ražotāju asociācijas biedru

Laura Mazbērziņa, 03.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Betona bruģa un sīkbetona izstrādājumu ražotājs, AS NordBrik uzņemts Būvmateriālu ražotāju asociācijā, informē uzņēmumā.

NordBrik aktīvu ražošanu uzsāka šogad pavasarī, un kā nozares jaunpienācējs ir gatavs iesaistīties asociācijas darbā. «NordBrik darbībā ir redzama apņēmība risināt jautājumus visas nozares attīstības interesēs,» komentē Leonīds Jākobsons, Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors.

«Latvijas būvmateriālu ražotāji ir klātesoši gan vietējos, gan ārvalstu tirgos, un asociācijas iesaistīšanās dažādu jautājumu risināšanā saistībā ar izmaiņām normatīvajos aktos un regulējumos, ir ļoti nozīmīga ikvienam nozares spēlētājam. Lai uzņēmums efektīvi attīstītos, ļoti palīdz sakārtota biznesa vide, kas ir saprotama, caurskatāma un paredzama, tāpēc asociācijas darbā iesaistīsimies ar savu kā nozarē strādājošu profesionāļu pieredzi un kā jaundibināta uzņēmuma pārstāvji», stāsta Gatis Liniņš, «NordBrik» valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sīkbetona izstrādājumu ražotājs NordBrik šajā sezonā saglabā ražošanas intensitāti, piedāvā jaunas bruģakmens formas, kā arī stiprina ilgtermiņa sadarbību ar ainavu arhitektiem, iesaistoties jaunizveidotajā ainavu arhitektūras konkursā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Vienlaikus uzņēmums kopā ar skolām ir uzsācis ražotnes apmeklējumu programmu profesionālas ievirzes izglītības jomā.

AS «NordBrik» šogad ir uzsākusi otru ražošanas sezonu un plāno saražot 4000 kvadrātmetru bruģa dienā. NordBrik valdes priekšsēdētājs Gatis Liniņš norāda: «Šajā gadā turpinās iepriekšējās sezonas tendence, pieprasot tradicionālas formas bruģi dažādiem industriāliem projektiem, kā arī tiek veikti individualizēti pasūtījumi ar izteiksmīgām bruģa faktūrām, krāsām un formām. Šogad bruģa formu klāstu esam papildinājuši, kopā piedāvājot 38 bruģa formas, 13 ceļa apmales formas, 5 bruģakmens apstrādes veidus un 9 krāsu veidus, izmantojot īpašu krāsu jaukšanas tehnoloģiju».

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top?AS NordBrik bruģis

Monta Glumane, 08.06.2018

Smiltis tiek uzglabātas torņos, pēc tam nonāk maisījumā no kura vēlāk tiek veidotas bruģa formas.

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv viesojas AS NordBrik, vērojot, kā uzņēmumā tiek ražots bruģis.

AS «NordBrik» betona bruģa ražošanu uzsāka šī gada maijā. Investējot vairāk nekā 3,5 miljonus eiro, tika iegādāta bijušās rūpnīcas teritorija un ēka, veikta rūpnīcas modernizācija un iepirkti izejmateriāli.

Uzņēmums izveidojis arī pats savu laboratoriju. «Citi uzņēmumi bruģa pārbaudi veic citās laboratorijās un atbilde tiek saņemta tikai pēc divām nedēļām vai pat mēneša. Mēs to zinām jau nākamajā dienā – vai varam klientam vest šo preci, vai nē,» norāda AS «NordBrik» valdes priekšsēdētājs Gatis Liniņš.

Pārdomāts ražošanas process ļāvis sasniegt zemu brāķētās produkcijas rādītāju - aptuveni 1,5%. Šobrīd visi lielie pasūtītāji bruģim pieprasa piecu gadu garantiju,bet ierasts, ka tā ir divi gadi. «Mums ir jāgarantē kvalitāte. Ja ir problēmas, tad sertifikāciju var atņemt un tas nozīmē, ka uzņēmums turpmāk ražošanā nedrīkst piedalīties.»

Komentāri

Pievienot komentāru