Foto

Noskaidroti labākie Latvijas deju kolektīvi

LETA, 02.07.2013

Deju kolektīvs Vektors piedalās XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku deju kolektīvu konkursā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas vislabāko deju kolektīvu finālu skatē starp 23 deju kolektīviem par labākajiem vidējās paaudzes grupā tika atzīts - Latvijas Universitātes biedrības Juventus vidējās paaudzes deju ansamblis Dancis, bet jauniešu grupā - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas Ave sol tautas deju ansamblis Teiksma.

Pirmdien notikusī skate tika sadalīta divās grupās - A grupā piedalījās 14 jauniešu deju kolektīvi, bet D grupā deviņi vidējās paaudzes deju kolektīvi.

Konkursam šie kolektīvi izvirzīti pēc svētku dalībnieku atlases skatēm visā Latvijā. Skatēs, kas norisinājās no februāra līdz aprīlim, savas prasmes žūrijas vērtējumam nodeva 603 deju kolektīvi septiņās vecuma un kvalitātes grupās un fināla skatē piedalījās tikai visaugstākās kvalitātes jauniešu deju kolektīvi.

Vidējās paaudzes grupā pirmo vietu ieguva VEF Kultūras pils deju kolektīvs Mana rotaļa un Mārupes novada kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs Mārupieši, tomēr Lielo balvu ieguva Dancis.

Savukārt A grupā bijusi sīva konkurence, līdz ar to pirmo vietu ieguva Tautas mākslas centra Mazā ģilde deju ansamblis Daiļrade un Latvijas Universitātes biedrības Juventus tautas deju ansamblis Dancis, tomēr Lielo balvu ieguva deju ansamblis Teiksma.

Saskaņā ar konkursa nolikumu deju kolektīvi konkursā izpildīja trīs dejas: vienu no Deju svētku lieluzveduma Tēvu laipas attiecīgās grupas koprepertuāra, vienu latviešu jaunrades deju, kas ir radīta pēc 2008.gada un kas nav šo Deju svētku repertuārā, un trešo deju - pēc brīvas izvēles izraudzītu latviešu deju, kas ir izvēlēta ārpus šīgada Deju svētku lieluzveduma.

Komentāri

Pievienot komentāru