Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ogrē darbību atsākusi agrāk iecienītā kafejnīca "Pie zelta liepas", kurā patlaban nodarbināti 8 cilvēki ar īpašām vajadzībām, stāsta kafejnīcas īpašnieki.

Zālē izvietotas 40 sēdvietas klientiem, un padomāts arī par bāra apmeklētājiem.

Paredzēts, ka vasaras mēnešos darbību uzsāks āra terase ar 60 vietām klientiem, kuri nesteidzīgi varēs vērot pilsētas promenādi un priekšnesumus uz blakus esošās mazās estrādes.

Pašreiz kafejnīcā Eiropas ēdienu karte mijas ar streetfood ēdieniem jauniešiem, tāpat ir ietverti arī ēdieni no 20. gadsimta 70. gadu ēdienu kartes, un dzērienu klāsts. Kafejnīcu iekārtojot, padomāts par mazajiem klientiem, gan ēdienu kartē, gan pielāgotas sēdvietas un attīstošās rotaļu mantiņas.

SIA Bļoda.lv personāls ir 12 darbinieki, no kuriem 8 ir cilvēki ar īpašām vajadzībām.

17. oktobrī Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums nodot sociālajam uzņēmumam SIA Bļoda.lv telpas bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai piederošajā nekustamajā īpašumā Brīvības ielā 18, Ogrē. Telpas atrodas 1.stāvā 383,5 m2 platībā (izņemot telpas, kas tiek izmantotas Ogres novada Tūrisma un informācijas centra vajadzībām) un pagrabstāvā.

Ogres novada pašvaldības dome 2019.gada 11.jūlijā apstiprināja konkursa "Par telpu Ogres novada pašvaldības nekustamā īpašuma Brīvības ielā 18, Ogrē, 1.stāvā un pagrabstāvā nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmējam" nolikumu un izveidoja konkursa vērtēšanas komisiju.

Konkursa mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības vides attīstību Ogres novadā, jaunu darba vietu rašanos, pakalpojumu noietu, prioritāri atbalstu sniedzot inovatīvām un sociāli atbildīgām idejām. Konkursa varēja piedalīties uzņēmēji, kuri ieguvuši sociālā uzņēmuma statusu. 2019.gada 12.jūlijā Ogres novada pašvaldība izsludināja konkursu, taču tas noslēdzās bez rezultātiem. Konkurss atkārtoti tika izsludināts pērnā gada 9.septembrī, nodrošinot plašāku informāciju par konkursu.

Konkursā tika saņemts viens piedāvājums, ko iesniedza SIA "Bļoda.lv". Izvērtējot piedāvājumu, konkursa komisija minēto uzņēmumu atzina par uzvarētāju. Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par minēto telpu nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam. Telpas uzņēmējs ir tiesīgs izmantot kafejnīcas ierīkošanai un tās nodotas bezatlīdzības lietošanā uz 10 gadiem.

Ēka Brīvības ielā 18 ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta 1926.gadā pēc arhitekta Indriķa Blakenburga projekta. Ēkas pirmais īpašnieks bija Pauls Bēms, 1935.gadā par ēkas īpašnieku kļuva Elvīra Raiskuma. Nama pirmajā stāvā bija iekārtota dažādas tirgotavas un īpaši projektēts fotosalons ar plašu stiklotu sienu un jumtu, bet augšējo stāvu izmantoja kā dzīvojamās telpas. Ieguvis nosaukumu "Ogres ekonomiskais veikals", P. Bēma nams kļuva par plašāko tirdzniecības uzņēmumu Ogres pilsētā. Te varēja nopirkt gandrīz visu – pārtiku, dzērienus, parfimēriju, grāmatas, rakstāmlietas, elektropreces, saimniecības piederumus, būvmateriālus u.c. Preces pārdeva dažādi tirgotāji, tie bieži mainījās.

Šajā namā atradās arī laikraksta "Ogres Straume" (1928. – 1929.g.) un "Ogres Ziņas" (1938. – 1939.g.) redakcija. Ziedu laikus ēka atkal piedzīvoja, kad te mājoja kafejnīca "Pie zelta liepas" – no 1969. līdz 1997.gadam. Tagad šī ēka ir Ogres novada pašvaldības īpašums. Nekustamo īpašumu Brīvības ielā 18/20, kas sastāv no zemesgabala 2543m² platībā un uz tā esošās dzīvojamās ēkas, Ogres novada pašvaldība 2015. gada jūnijā iegādājās izsolē. Ēku pamatīgi bija skāris laika zobs, tādēļ tika veikti ēkas renovācijas darbi.

Komentāri

Pievienot komentāru