Ražošana

Olainfarm akcionāru vairākums pieprasa padomes locekļu Krastiņa un Velmera nekavējošu atkāpšanos

Db.lv, 19.05.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS "Olainfarm" akcionāru vairākums pieprasa Kārlim Krastiņam un Haraldam Velmeram nekavējoties atkāpties no "Olainfarm" padomes locekļu amatiem saistībā ar uzticības zaudēšanu un jauniem apstākļiem saistībā ar iespējamo krāpšanas lietu ar "Olainfarm" akcijām, informē SIA "OLMAFARM".

Akcionāri jau maija sākumā bija nosūtījuši rakstveida pieprasījumu abiem padomes locekļiem atkāpties, taču saņēmuši atbildi, ka ne K.Krastiņš, ne H.Velmers neplānojot to darīt. Kā zināms, Padomes locekļi ir akcionāru uzticības personas, kuras pārstāv akcionāru intereses akcionāru sapulču starplaikos un pārvalda uzņēmumu akcionāru interesēs, līdz ar to Krastiņa un Velmera rīcības dēļ ir radusies situācija, ka padomē turpina darboties divi padomes locekļi, kuriem nav akcionāru vairākuma uzticības un kuriem līdz ar to vajadzētu nekavējoties pamest vēlēto amatu.

Padomes locekļa amats ir vēlēts amats, un tieši tie akcionāri, kas Krastiņu un Velmeru iepriekš ievēlēja padomē, šobrīd, pēc saņemtās informācijas par viņu iesaisti iespējamā krāpšanā, uzticības zaudēšanas dēļ ir pieprasījuši viņu nekavējošu atkāpšanos.

Akcionāriem nav izprotama abu padomes locekļu rīcība, kad pēc skaidras norādes par uzticības zaudēšanu tie mēģina "turēties pie krēsliem" un turpināt saņemt pārmērīgās atlīdzības situācijā, kad akcionāru vairākums to nevēlas. Turklāt pēdējo padomes sēdi Krastiņš ar Velmeru boikotēja, liedzot pieņemt svarīgus lēmumus "Olainfarm" attīstībai. Šāda rīcība nav atbilstoša godīgai un profesionālai korporatīvai videi.

Akcionāru rīcībā ir nonākusi arī informācija, ka tieši H.Velmers ar K.Krastiņu tikai dažas dienas pirms vērienīgā mēģinājuma īstenot krāpniecību, 22.aprīlī, ir lidojuši uz ārvalstīm, lai iespējams tiktos ar Čehijas pilsoņiem, kuri vēlāk 30.aprīlī tika aizturēti lidostā "Rīga", saistībā ar iespējamo iesaisti krāpšanas lietā.

Šobrīd akcionāri ir vērsušies pie "Olainfarm" padomes priekšsēdētāja Gundara Bērziņa ar aicinājumu nepieļaut, ka H.Velmers un K.Krastiņš turpmāk iesaistās padomes darbā, un ar aicinājumu nodrošināt, ka tiek panākta viņu atkāpšanās no ieņemamajiem amatiem.

"Olainfarm" valde ir arī sasaukusi akcionāru sapulci jau šī gada 17.jūnijā, kad plānots pārvēlēt atsevišķus "Olainfarm" padomes locekļus saistībā ar uzticības zaudēšanu no akcionāru vairākuma puses. Kā iepriekš ziņots, akcionāres, kuru starpā iepriekš ilgstoši vadīja nesaskaņas pēc Valērija Maligina nāves, ir radušas iespēju izvēlēties kopīgo pārstāvi un vēlas turpmāk kopīgi pārvaldīt uzņēmumu, nevis iesaistīt tās pārvaldē personas, kuras zaudējušas akcionāru uzticību.

Komentāri

Pievienot komentāru