Ražošana

Olainfarm novērš centienus nepieļaut akcionāru pieņemto lēmumu reģistrāciju

Db.lv, 18.06.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akciju sabiedrības "Olainfarm" 2021.gada 17.jūnija ārkārtas akcionāru sapulce tika organizēta pilnībā saskaņā ar Komerclikuma prasībām un, piedaloties vairāk nekā 70% balstiesīgā pamatkapitāla, noritēja atbilstoši, informē AS "Olainfarm".

Padomes locekļi atsaukti ar 90% akcionāru balsu vairākumu. Sapulces norises uzraudzības funkcija veikta pilnīgā apmērā. Sapulcē pieņemtie lēmumi ir saistoši visām iesaistītajām pusēm. "Olainfarm" skaidrojumus par sapulces lēmumiem iesniegts Latvijas Republikas uzņēmumu reģistram, lai novērstu mēģinājumus aizkavēt reģistros nepieciešamās izmaiņas, skaidro AS "Olainfarm".

Sapulcē ar akcionāru lēmumu tika atstādināti līdzšinējie "Olainfarm" padomes locekļi Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers. Abi atstādinātie padomes locekļi turpina izplatīt nepatiesību gan par sapulci un tajā pieņemtajiem lēmumiem, iesniedzot savas pārdomas arī Uzņēmumu reģistram (UR), norāda uzņēmums.

"Olainfarm" nekavējoties sniegusi pilnīgus skaidrojumus UR, lai novērstu jebkādus turpinājumus graut uzņēmuma darbību. "Olainfarm" akcionāru sapulce tika sasaukta, stingri ievērojot visas Komerclikuma normas gan par sasaukšanas kārtību, gan par akcionāru informēšanu un to saraksta sastādīšanu, kā arī saskaņā ar "Olainfarm" statūtiem un tajos paredzētajām valdes tiesībām, informē uzņēmums.

Pirms sapulces "Olainfarm" valde izveidoja to akcionāru sarakstu, kuri sapulcē piedalījās. Šo sarakstu parakstīja visi "Olainfarm" valdes locekļi, kā arī valdes pilnvarotā persona "Olainfarm" padomes priekšsēdētāja vietnieks. Pirms pirmā sapulces balsojuma padomes priekšsēdētāja vietnieks iepazīstināja visus akcionārus ar akcionāru sarakstu. Pēc uzņēmuma domām, nav šaubu, ka akcionāru saraksts tika sastādīts un parakstīts Komerclikumā noteiktajā kārtībā. Abu bijušo padomes locekļu pretējie apgalvojumi ir klaji nepatiesi ar vienīgo mērķi saglabāt savu amatu, norāda "Olainfarm".

Sapulcē klātienē piedalījās akcionāri, kas bija akcionāru sarakstā, kas saņemts no Latvijas Centrālā depozitārija, un par kura pareizību pārliecinājās "Olainfarm" valde. Atstādināto padomes locekļu spekulācijas par nezināmu atlasītu akcionāru dalību sapulcē neatbilst patiesībai, skaidro uzņēmums.

Sapulcē no paša sākuma līdz pašām tās beigām piedalījās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes loceklis Ģirts Rūda un Finanšu instrumentu tirgus uzraudzības departamenta direktors Kristaps Soms, pilnībā īstenojot uzraudzības funkciju saskaņā ar likumu. Sapulces ietvaros amatpersonām nebija neviena iebilduma pret tās norises gaitu. "Olainfarm" informē, ka padomes locekļu, kas bija zaudējuši akcionāru uzticību, atcelšana ir pieņemta likumīgi.

Sapulcē piedalījās vairāk nekā 70% "Olainfarm" balstiesīgā pamatkapitāla, lēmums par padomes locekļu atsaukšanu pieņemts ar absolūti pārliecinošu 90% balsu vairākumu.

Identiskā kārtā, kā "Olainfarm", ņemot vērā Latvijā noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, tikušas sasauktas arī citu regulētā tirgus dalībnieku akcionāru sapulces - piemēram, tādu kā AS "MADARA Cosmetics", AS "Latvijas Gāze".

Uzņēmums norāda, ka abu atstādināto padomes locekļu apgalvojumiem par pierādījumiem slēptai vai nedeklarētai "Olainfarm" kontrolei nav nekāda pamata - visi akcionāri, kuri piedalījās sapulcē, bija ar balsstiesībām. "Olainfarm" nebija saņēmusi nevienas tiesībsargājošas iestādes vai institūcijas informāciju, kas liecinātu, ka kādam no sapulces akcionāriem nav balsstiesību. Bijušo padomes locekļu spekulācijas par slēptu, nepaziņotu kontroli ir nepamatotas - 2021.gada 16.jūnijā par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu "Olainfarm", uzņēmums ir saņēmis paziņojumu no SIA "Farma Fund", par ko atbilstoši publicēts oficiāls paziņojums Nasdaq Riga mājaslapā, norāda uzņēmums.

Atbrīvoto "Olainfarm" padomes locekļu centieni aizkavēt veikto izmaiņu reģistrāciju UR ir nepamatoti, likumam neatbilstoši. Nav konstatējams neviens šķērslis izmaiņu veikšanai, par ko "Olainfarm" valde ir atbilstošā kārtībā šodien informējusi Uzņēmumu reģistru, norāda uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru