Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piesaistot bankas Citadele finansējumu viena miljona eiro apmērā, Ādažos uzsākta otrās kārtas būvniecība daudzdzīvokļu namu projektam “Ūbeļu nami”.

Projektu attīsta IKAM Invest.

Kompleksa nodošana ekspluatācijā paredzēta pa daļām – pirmā 2022. gada janvārī un otra ēka novembrī.

Ādažu daudzdzīvokļu nama pirmās kārtas celtniecībā tika uzbūvēta četru stāvu ēka ar 48 dzīvokļiem katrā, pazemes un virszemes autostāvvietas, kā arī pieguļošā infrastruktūra. Projekta otrajā kārtā paredzēts uzcelt otru tādu pašu ēku ar 2 – 3 istabu dzīvokļiem, kuru platība būs no 40 līdz 60 m2.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 miljoni eiro, no kurām miljons eiro ir bankas Citadele līdzfinansējums.

“Dzīvokļu iekšējos plānojumos liels pieprasījums bija pēc izbūvējamām nišām, kur integrēt un nodalīt savus mājas ofisus – šādus lūgumus saņēmām no vairākiem klientiem,” stāsta būvniecības uzņēmuma Negocio un IKAM Invest valdes locekle Inga Konovalova.

“Pirmās ēkas celtniecībai paspējām iegādāties materiālus pirms straujā būvmateriālu cenu kāpumā Covid-19 ietekmē, līdz ar to vidējā cena par kvadrātmetru pirmās kārtas namos ir 1370 eiro. Savukārt pēc tam metāla un naftas cenu pīķis, kā arī darbinieku trūkums veicināja būtisku sadārdzinājumu vairākos tirgus segmentos,” viņa piebilst.

“Redzam, ka pandēmijas iespaidā un līdz ar attālinātā darba un mācību iespējām ir mainījušies iedzīvotāju kritēriji mājokļa izvēlē, un arvien lielāka daļa ģimeņu izvēlas mājokļus ārpus Rīgas un tuvāk dabai. Līdz ar to kompakti un pieejami mājokļi Pierīgā kļuvuši īpaši pieprasīti. Mēs Citadelē redzam lielu pievienoto vērtību šādu projektu attīstīšanai, jo jaunu dzīvojamo ēku celšana ne tikai ievērojami papildina dzīvojamo fondu, bet kopumā dod atspērienu visai sabiedrībai,” saka Vaidas Žagūnis, Citadeles korporatīvo klientu pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis.

Mājokļa iegādei bieži tiek izmantota arī ALTUM atbalsta programma ģimenēm ar bērniem vai jaunajiem speciālistiem. Aptuveni 70 % no Citadeles hipotekārajiem kredītiem ir izsniegti ģimenēm ar bērniem un vairāk nekā puse no tiem ir ar ALTUM galvojumu, kas nozīmē, ka mājokli var iegādāties ar mazāku pirmo iemaksu - sākot no 5 %. Savukārt daudz bērnu ģimenes aktīvi interesējas par iespējām iegādāties mājokli ar valsts subsīdiju jeb dāvinājumu ALTUM programmas Balsts ietvaros.

Komentāri

Pievienot komentāru