Piektdienas intervija ar airBaltic klientu apkalpošanas un virszemes operāciju viceprezidenti Lauru Vecvanagu 

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Lelde Petrāne, 2016. gada 10. jūnijs plkst. 9:43

Uz jautājumiem šonedēļ atbild aviokompānijas airBaltic klientu apkalpošanas un virszemes operāciju viceprezidente Laura Vecvanaga. airBaltic un Rīga savieno Baltijas reģionu ar 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Ja jūs iemīlaties aviācijas nozarē, tad tas notiek momentāni – pirmajos darba mēnešos, un ir uz ilgu. Šī nozare no vienas puses ir ļoti apjomīga, bet tajā pašā laikā salīdzinoši šaura. Mēs zinām savus kolēģus, partnerus un klientus pat gadiem ilgi. Aviācijā strādājot, tu sevi spēj «savienot» ar visu pasauli, un es patiešām izbaudu to, ka esmu kustībā katru dienu. 

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Lielākais prieks ir par to, ka Latvijas valsts ir atzinusi aviācijas nozari, t.sk., airBaltic kā šīs nozares pārstāvi, par stratēģiski svarīgu tās ekonomikai un turpmākajai attīstībai, īpaši, ņemot vērā to, ka pārējās Baltijas valstis šajā jomā nespēj ar mums konkurēt. Man ir prieks, ka tās nozīmīgums un pienesums tautsaimniecībai tiek arī attiecīgi novērtēts. Runājot par valsti kopumā, mani priecē cilvēku spēja saglabāt pozitīvo uztveri un skatījumu uz apkārtējām lietām, neskatoties uz iekšējiem un ārējiem apstākļiem.

Mani apbēdina fakts, ka mēs pārāk daudz laika pavadām, savstarpēji strīdoties par sīkumiem, un meklējam vainu citos, tā vietā, lai vienotos par kopīgiem mērķiem un darbībām to risināšanai.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Mani iepriecina divas lietas. Pirmkārt, tie ir kolēģi, kas pašaizliedzīgi strādā, lai nodrošinātu ikdienas procesus un to, lai pasažieri saņemtu iegādātos pakalpojumus tādā apmērā un kvalitātē, kā to sagaida.

Otrkārt, tā ir veiksmīgā uzņēmuma darbība pēdējos gados, par ko jau ir bijis pietiekami daudz informācijas masu saziņas līdzekļos. Apbēdina fakts, ka, neskatoties uz airBaltic pēdējo gadu izaugsmi un veiksmes stāstu, apkārt nereti mēdz virmot dažādas «kaislības».

- Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

Jauno CS300 Bombardier lidaparātu uzņemšana mūsu flotē, tas ir izaicinājums visam kolektīvam – pilotiem, stjuartiem, tehniķiem, zemes apkalpošanas aģentiem un citiem darbiniekiem. Rudenī ar nepacietību gaidām šo pozitīvo notikumu, un zinu, ka tas ievedīs airBaltic jaunā attīstības un izaugsmes posmā.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos? Kāpēc – jā vai nē?

Jā, airBaltic ir atrodams populārākajos sociālajos tīklos, piemēram, Facebook, Twitter un Instagram. Atrašanās tajos ļauj mums, pirmkārt, veicināt sava zīmola atpazīstamību, otrkārt, paplašināt potenciālo klientu loku, kā arī, protams, tā ir iespēja klientiem ar mums sazināties viņiem ērtā un ātrā veidā, nosūtot mums sev interesējošo jautājumu, uz ko mēs atbildēsim iespējami īsā laikā.

-  Atklājiet savu labāko un sliktāko īpašību?

Mana labākā īpašība, manuprāt, ir spēja uztvert ne pārāk pozitīvus notikumus un situācijas mierīgi un ar īpatnēju humoru, attiecīgi nomierinot apkārtējos ar savu attieksmi un pozitīvo skatījumu. Kā slikto īpašību varētu minēt savu nepatiku pret mājasdarbiem, bet arī šeit esmu atradusi lielisku risinājumu iRobot izskatā.

- Ko jūs noteikti tuvāko piecu gadu laikā gribētu sasniegt/izdarīt?

Šobrīd esmu apceļojusi 19% no visām pasaules valstīm un pēc pieciem gadiem šim skaitlim vajadzētu pieaugt līdz 38%.

-  Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Potenciālajam darbiniekam ir jāpiemīt pozitīvai attieksmei un vēlmei strādāt dinamiskā vidē, kā arī jābūt labām angļu valodas zināšanām. Aviācija ir industrija, kas mainās nepārtraukti, tāpēc jābūt gatavam arī mainīties pašam, sekojot līdzi jaunākajām nozares tendencēm. Tāpat būtiska ir spēja ātri reaģēt un pielāgoties visām izmaiņām/tendencēm, kas reizēm mēdz būt tik straujas, ka tas, kas šodien bija inovācija, rīt jau būs novecojis.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

10 gadu laikā esmu sasniegusi savu pašreizējo amatu, un esmu par to ļoti gandarīta. Es uzskatu, ka mana noslēpuma pamats ir tas, ka esmu izgājusi cauri dažādiem posmiem un procesiem, sākot ar reisu reģistrācijas aģenti, tad maiņu vadītāju, tad nodaļas vadītāju un soli pa solim uz augšu. Es nebaidījos uzņemties lietas, kurās man tajā laikā bija minimālas zināšanas, jo ticēju, ka visu varu apgūt un sasniegt vēlamo rezultātu. Mans pirmais darbs bija pārdevējas – konsultantes amats, tiesa gan – ne lidostā.

-    Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

airBaltic rudenī svinēja savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Lidsabiedrību 1995.gadā nodibināja Latvijas valsts kopā ar vairākiem citiem akcionāriem, to skaitā SAS un ASV kopuzņēmumu Baltic International Airlines. 2005.gadā tikai izveidots pašreizējais airBaltic logotips, kura mērķis bija radīt modernas lidsabiedrības tēlu, vienlaicīgi atspoguļojot uzņēmuma stratēģiju un vērtības.

- Vai ir kas tāds, ko Jūs nepiedodat darbā vai dzīvē kopumā?

Kad cilvēku aprunā! Ja tas ir attiecināms uz mani, tad novērtēju, ja kritiku izsaka privāti, nevis aiz muguras. Aprunājot citus, mēs vissliktāk nodarām paši sev, un tādējādi lietas taču nekad nemainīsies.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Lidojumā Rīga – Barselona mēs patērējam +/- 8 tonnas degvielas.

- Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

Teiciens - You only live once? FALSE. You live every day. You only die once. Katru dienu jāvirzās uz priekšu un nevajag baidīties no nezināmā.  

- Kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Lieliskie laika apstākļi maija mēnesī – patīkami :-)

- Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

«Keeping up appearances» jeb Smalkā stila Hiacintes gaumē.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

1939.gada filma Vējiem līdzi ar Vivien Leight galvenajā lomā un viņas teiciens «Par to es domāšu rīt. Jo kā nekā… rīt ir cita diena» (I'll think about it tomorrow. After all... tomorrow is another day!). Spēcīgi cilvēki un to spēcīgie raksturi mani iedvesmo.

- Kas Jūs iedvesmo un motivē?

Mani iedvesmo un motivē mani apkārtējie cilvēki – gan darbā, gan ģimenē. Uz viņiem es vienmēr varu paļauties un zinu, ka viņi man palīdzēs, atbalstīs, jutīs līdzi un iedvesmos visās dzīves situācijas. Tāpat pozitīvi uzlādējos savos iknedēļas Crossfit treniņos, autosporta sacensībās, kur gan piedalos tikai kā līdzjutēja. Kā arī, protams, ikgadējos atvaļinājuma braucienos.

- Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Par faktu, protams, būtu patīkami pārsteigta un dalītos ar ģimeni.

- Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību? Vai Jums ir savi īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Rituālu nav, bet piedomāju pie tā, «lai mana kabineta durvis vienmēr būtu atvērtas». Kolēģos un cilvēkos kopumā ļoti novērtēju atklātību, jo uzskatu, ka tā ir panākumu atslēga, tādēļ cenšos veicināt komunikāciju savā komandā un uzņēmumā kopumā.

- Izstāstiet savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Viens no interesantākajiem atgadījumiem bija dzīvu pingvīnu nogādāšana uz Amsterdamu. Kādā darba dienā sešas mazas, glītos kostīmos tērptas radībiņas lika pasmaidīt daudziem lidostas darbiniekiem.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Lasītājiem novēlu saglabāt pozitīvo attieksmi un humora izjūtu pat šķietami grūtās situācijās, jo no katras bezizejas ir vismaz divas izejas. Kā arī, protams, izbaudīt vasaru un plānotos atvaļinājumus. 

- Lūdzu iesakiet kādu kultūras pasākumu (teātris, koncerts, izstāde utt.), kuru pēdējā laikā esat apmeklējusi (vai plānojat doties, vai vēlētos apmeklēt), un kuru ieteiktu arī citiem?

Ļoti vēlētos noskatīties Vladislava Nastavševa jaunāko izrādi Asins kāzas Nacionālajā teātrī, jo viņa izrādes parasti liek skatītājam pilnībā iedziļināties un izdzīvot uz skatuves notiekošo. Pārdomas pēc Nastavševa izrādēm nepamet vēl vairākas dienas. Diemžēl aizņemtības dēļ un, ņemot vērā to, ka teātra sezona jau tūlīt beidzas, šo izrādi izdosies noskatīties vien nākamajā sezonā.

Informācija par rubriku: Jautājumi visiem šīs rubrikas dalībniekiem ir vienādi. Atbildes dalībnieki sniedz rakstiski.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 08. jūnijs plkst. 9:54

Šā gada pirmā ceturkšņa beigās Latvijā strādājošās komercbankas saviem...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 17:05

Šā gada pirmā ceturkšņa beigās banku izsniegto aizdevumu apmērs sasniedza 14,68 miljardus...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 14:37

Nebanku finanšu starpnieki – apdrošināšanas sabiedrības, pensiju un ieguldījumu...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 13:05

ASV žurnāls Forbes publiskojis pasaules 100 ietekmīgāko sieviešu sarakstu, kura virsotnē...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 12:24

Latvijas Komercbanku asociācija publicējusi  banku darbības rādītājus 2016.gada 1.ceturksnī....

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2016. gada 14. jūnijs plkst. 13:32

Rīgas arhitektūra, apbūves intensitāte, mikrorajoni un zaļā zona - Db.lv piedāvā no...

2016. gada 10. jūnijs plkst. 10:38

Portāls db.lv publicē informāciju par pasākumiem, uz kuriem šīs nedēļas nogalē un...

2016. gada 08. jūnijs plkst. 11:51

Pasta salā Jelgavā jau otro dienu smilšu skulptūru festivāla Summer Signs’16 konkursa...

2016. gada 07. jūnijs plkst. 13:05

ASV žurnāls Forbes publiskojis pasaules 100 ietekmīgāko sieviešu sarakstu, kura virsotnē...

2016. gada 05. jūnijs plkst. 10:54

No 2016. gada 2. jūnija līdz 4. jūnijam kultūras un atpūtas parkā...

2016. gada 03. jūnijs plkst. 16:08

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - fotostāstu par aizvadītajā...

2016. gada 03. jūnijs plkst. 15:18

Indijā kopā ar ceļabiedri pavadīju mēnesi. Tas var šķist samērā ilgs laiks,...

2016. gada 03. jūnijs plkst. 14:15

Darba intervija ir svarīgs posms karjeras izaugsmes meklējumos, jo tās laikā iespējams...

2016. gada 03. jūnijs plkst. 11:39

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

2016. gada 03. jūnijs plkst. 10:31

Portāls db.lv publicē informāciju par pasākumiem, uz kuriem šīs nedēļas nogalē un...