Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Japānas transporta un loģistikas kompānija Meiko Trans 2015.gadā loģistikas centra darbību Ķekavā, šodien Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

LIAA darbu ar Meiko Trans sāka 2012.gadā un sākotnēji bija runa par iespēju atvērt loģistikas centru Latvijā. Tomēr Meiko Trans klienti izlēma par labu loģistikas centram Maskavas reģionā Krievijā.

Pēc Krievijas-Ukrainas konflikta sākšanās un ģeopolitiskās situācijas saasināšanās Meiko Trans slēdza Krievijas projektu atvēra 8000 kvadrātmetrus lielu distribūcijas centru Ķekavā, informēja LIAA.

Sākotnējā posmā Meiko Trans ir izvēlējies savas darbības Latvijā realizēt sadarbībā ar DHL trīspusēja sadarbības līguma ietvaros, taču LIAA ir informēta, ka tuvākajos gados uzņēmums plāno pats uzsākt loģistikas aktivitātes Latvijā.

Informācija Meiko Trans mājaslapā liecina, ka kompānijas bāzes punkts ir Nagojas osta Japānā. Kopumā uzņēmums Japānā operē ar 491 600 kvadrātmetrus lielu noliktavu platību, kā arī 117 200 kvadrātmetriem ārpus Japānas, galvenokārt ASV.

Eiropā Meiko Trans ir 21 600 kvadrātmetri noliktavu platību Glivicē (Polija) un 11 900 kvadrātmetri Grobendonkā (Beļģija).

Kopumā LIAA pērn ir strādājusi ar 21 transporta un loģistikas nozares investīciju projektu, bet šogad - ar 11 investīciju projektiem šajā nozarē.

Arī patlaban notiek intensīvs darbs ar kādu Ķīnas loģistikas kompāniju, kura vēlas izveidot loģistikas centru Baltijas reģionā, un Rīgas osta šobrīd ir palikusi kā pēdējais kandidāts, kurš tiek izvērtēts.

LIAA sadarbībā ar Rīgas lidostu patlaban arī izstrādā tarifu plāna piedāvājumu Ķīnas tiešsaistes tirdzniecības kompānijai Alibaba Group, kas ir ieinteresēta izmantot Latviju kā tranzīta punktu savu preču sūtīšanai uz Ziemeļeiropu.

Komentāri

Pievienot komentāru