Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir daļēji mākoņainas un pāris kilometru augstumā ir visai liels daudzums Sahāras putekļu, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar Eiropas Savienības programmas "Copernicus" datiem trīs kilometru augstumā prognozētā Sahāras putekļu koncentrācija virs Latvijas sasniedz aptuveni 100 mikrogramus kubikmetrā, un tik liels daudzums tuksneša smilšu līdz Latvijai nonāk reti.

Savukārt piezemes slānī šo putekļu tikpat kā nav, tādēļ gaisa kvalitāte saglabājas laba. Dienas gaitā vietām - galvenokārt pilsētās - gaisa kvalitāte var pasliktināties lēnā vēja un vietējā piesārņojuma dēļ.

No rīta vējš lēni pūš galvenokārt no austrumiem, dienvidaustrumiem. Nav būtisku nokrišņu, vietām izveidojusies migla. Gaisa temperatūra plkst.5 atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem bija no +4,5 grādiem Kolkā līdz +11,7 grādiem Rēzeknē.

Rīgā pūš lēns dienvidaustrumu vējš un īsi pirms saullēkta termometri rāda +9..+11 grādus.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +12,6 grādiem Ainažos un Ventspilī līdz +16,4 grādiem Liepājā. Kolkā ar +15,3 grādiem tika pārspēts 8.aprīļa siltuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā pagājušajā diennaktī bija +30..+32 grādi daudzviet dienvidu un centrālajā daļā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -8 grādi vietām Skandināvijā un Islandē, kā arī -27 grādi Krievijas ziemeļos.

Komentāri

Pievienot komentāru