Finanses

Privatizācijas aģentūras valdē ievēl Alvi Mitenbergu

Žanete Hāka, 04.06.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

VAS Privatizācijas aģentūra valdes locekļa amatā ievēlēts Alvis Mitenbergs, informē Ekonomikas ministrija.

A.Mitenbergs 2003. gadā ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē. A.Mitenbergam ir vairāk nekā 15 gadus ilga pieredze jurista amatā AS Swedbank, no kuriem pēdējos 11 gadus viņš strādājis vadošā jurista amatā Aizdevumu atgūšanas daļā.

Privatizācijas aģentūras valdes locekļa amata kandidātu atlases nominācijas komisija lūdza izvirzīt kandidātus vairākām nevalstiskajām organizācijām (Latvijas Komercbanku asociācijai, Latvijas Darba devēju konfederācijai, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un biedrībai Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls) un izvērtēja izvirzīto kandidātu zināšanu un kompetenču kopumu, kā arī atbilstību Privatizācijas aģentūras valdes locekļa amatam izvirzītajiem kritērijiem.

Ņemot vērā nominācijas komisijas locekļu sniegtos kandidātu vērtējuma rezultātus un Privatizācijas aģentūrai deleģētos valsts pārvaldes uzdevumus, kas prasa valdē iekļaut personu ar zināšanām un pieredzi vadības līmenī un juridiskajos jautājumos, nominācijas komisija izvirzīja A.Mitenberga kandidatūru izvērtēšanai ekonomikas ministrei. Pēc kandidāta izvērtēšanas ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola pieņēma lēmumu par A.Mitenberga ievēlēšanu Privatizācijas aģentūras valdē.

Privatizācijas aģentūras valdes locekļa kandidātu atlases process tika organizēts atbilstoši Publiskās personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā ietvertajiem nosacījumiem, kas paredz valdes locekļu atlasi atbilstoši labas korporatīvās pārvaldības principiem, nodrošinot atklātu, godīgu un profesionālu valdes locekļu atlasi. Attiecīgi ekonomikas ministre izveidoja nominācijas komisiju, kuras sastāvā bija pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, kā arī neatkarīgie eksperti.