Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā programmatūru kompānija "Crayon", kas darbojas visā pasaulē, ir uzsākusi savu paplašināšanos Austrumeiropas tirgū, sākotnēji atverot pārstāvniecības Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Uzņēmumā, kas piedāvā risinājumu izstrādi mākslīgajam intelektam (MI), mašīnmācībai, mākoņpakalpojumiem un programmatūrām, šobrīd strādā vairāk nekā 1,5 tūkstoši cilvēku 35 valstīs, un uzņēmums kotējas Oslo biržā.

"Crayon" jau ir ienācis Centrāleiropas tirgū un veiksmīgi atvēris birojus Polijā, Čehijā, Slovākijā, Rumānijā, Bulgārijā, Serbijā, Ukrainā un Krievijā. Šobrīd uzņēmums turpina paplašināties un saskaņā ar "Crayon" grupas izpilddirektora Austrumu un Centrālajā Eiropā Aleksandra Kutovska (Alexander Kutowski) teikto Baltija ir loģisks sākumpunkts uzņēmuma tālākai paplašināšanai Austrumeiropā.

"Austrumeiropas reģionam ir liels potenciāls IT jomā, un mēs redzam, ka spējam palīdzēt to attīstīt ātrāk un efektīvāk. Jau daudzus gadus Baltijas valstis ir slavenas ar saviem progresīvajiem IT risinājumiem un uzņēmumiem. Gan darbinieki, gan uzņēmumi šeit pievērš lielu uzmanību IT zināšanu un infrastruktūras uzlabošanai, tāpēc tas ir lielisks darbalauks mūsu ekspertīzes risinājumiem," stāsta A. Kutovskis.

Kā apgalvo Tomass Ruzgijs (Tomas Ruzgys), "Crayon" vadītājs Baltijas valstīs, tirgū uzņēmums izceļas ar risinājumiem un iespējām mākslīgā intelekta jomā. Pēdējo sešu gadu laikā tas visā pasaulē ir īstenojis vairāk nekā 100 MI projektu un izveidojis 5 MI zināšanu centrus, kuru resursi būs pieejami arī birojiem Baltijas valstīs un Austrumeiropā. Tā kā uzņēmumā MI projektos strādā gan akadēmiķi, gan arī bijušie CERN (Eiropas kodolpētījumu organizācija) un citu organizāciju darbinieki, tam ir visas iespējas izmantot MI atsevišķās jomās, piemēram, optikā, neirolingvistikā un citās.

"Pielietojot IT risinājumus konkrētai situācijai, procesā tiek iesaistīti arī akadēmiķi, un tas ļauj īstenot arī nestandarta projektus. Kāds piemērs no pašu uzņēmuma: lai piesaistītu datu zinātniekus, tika izveidots īpašs mākslīgais intelekts, kurš veica šo zinātnieku atlasi. MI pārbaudīja un atlasīja cilvēkus, kuri interesējās par konkrētām MI vai datu zinātnes jomām un potenciāli iekļāvās uzņēmuma amata vietās. Cits piemērs – kopā ar "TINE" SA, Norvēģijas lielāko piena produktu ražotāju, izplatītāju un eksportētāju, ar mašīnmācības palīdzību esam kardināli mainījuši visu Norvēģijas piena rūpniecības industriju. Pateicoties mašīnmācībai, mums bija iespēja prognozēt piena ražošanas daudzumu un piegādi no katras govs, fermas un valsts 24 mēnešus uz priekšu," stāsta T. Ruzgijs.

Šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā 600 tehniķu visās IT jomās, tāpēc tas spēj piedāvāt dažāda mēroga risinājumus atbilstoši konkrētajiem izaicinājumiem.

"Vēl viena joma, kurā mēs esam spēcīgi, ir mākoņskaitļošana un programmatūru licencēšana, infrastruktūru optimizācija, automatizācija un pārvaldība. Mūsu unikalitāte šajā jomā ir tā, ka strādājam nevis ar vienu, bet ar visiem IT pakalpojumu līderiem, piemēram, "Microsoft", "Google" vai "Amazon". Sniedzam arī iespēju saņemt visus konkrētajam uzņēmumam nepieciešamos IT risinājumus no viena uzņēmuma un ērti pārvaldīt tā IT saimniecību. Kad runājam par Baltijas valstīm, mēs redzam, ka šai jomai pievērsīsim lielu uzmanību, jo tā pieprasīta – šobrīd te jau ir klienti. Pašlaik Baltijā mums ir 9 darbinieki, bet mērķis ir līdz gada beigām paplašināt komandu un izveidot klientu portfeli," papildina T. Ruzgijs.

"Crayon" galvenā mītne atrodas Oslo, Norvēģijā, taču uzņēmums pastāvīgi paplašinās, un šobrīd tam ir jau 50 biroji 35 dažādās valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru