Revolut saņem bankas licenci 

Londonā dibinātā finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» ir ieguvusi bankas licenci Lietuvā un plāno sākt piedāvāt bankas pakalpojumus nākamā gada otrā pusē.

Anda Asere, 13.12.2018

Foto: publicitātes

Licenci izsniegusi Eiropas Centrālā Banka saskaņā ar Lietuvas Bankas ierosinājumu. «Tas mums ir ļoti svarīgs solis, taču galvenie darbi vēl tikai sāksies. Plānojam, ka mūsu sistēmas, lai sāktu sniegt bankas pakalpojumus, būs sagatavotas nākamā gada otrajā pusē. Lietuva būs pirmā valsts, kurā iepazīstināsim ar visiem jaunumiem, kas pēc tam pakāpeniski tiks izplatīti citās ES valstīs,» saka Andris Bičeika, «Revolut» biznesa attīstības vadītājs. Viņš paskaidro, ka tehniski tā ir specializētā bankas licence, kas ļaus pieņemt depozītus un izsniegt aizdevumus, kas arī bijis kompānijas galvenais mērķis. «Pilnā» bankas licence iekļauj arī atļauju strādāt ar investīciju instrumentiem, bet tas uzņēmumam neesot bijis vajadzīgs, tāpēc tai derēja specializētā licence.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmums izvēlējās saņemt bankas licenci Lietuvā, bija «Brexit» – kompānija vēlējās samazināt riskus, ja Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības slikti ietekmētu biznesu. Nozīmīgs bija arī proaktīva Lietuvas valsts institūciju – Lietuvas bankas, Finanšu ministrijas un «Invest Lithuania» – darbība. «Tās strādā pie tā, lai Lietuva kļūtu par Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Austrumeiropas finanšu tehnoloģiju centru. Viņi pie tā strādā trīs gadus un «Revolut» ir viņu lielākā uzvara. Viņi sāka kontaktēties ar mums vairāk nekā pirms diviem gadiem. Visu šo trīs institūciju proaktivitāte mūs patiesi iespaidoja,» saka A. Bičeika.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Bankas licence garantēs, ka nākotnē «Revolut» klientu kontos glabātie līdzekļi līdz 100 tūkstošiem eiro tiks apdrošināti saskaņā ar Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu. Tāpat kompānija strādā, lai varētu sākt piedāvāt bankas īstermiņa aizdevumus bez ķīlas (overdraft), personīgos un biznesa aizdevumus. Paredzēts, ka no licences iegūšanas brīža līdz šādu bankas pakalpojumu sniegšanai paies vismaz seši mēneši.

«Ieguvām bankas licenci Eiropas Savienībā, esam pilnībā licencēti Singapūrā un Japānā, veidojam bezmaksas akciju iegādes platformu un drīzumā startēsim piecās jaunās valstīs – visi šie soļi stiprina mūsu reputāciju kā «banku Amazon». Mūsu vīzija ir vienkārša: mēs tiecamies kļūt par galveno finanšu platformu desmit miljoniem lietotāju, kuri mobilajā lietotnē varētu pārvaldīt jebkuru savu finanšu jomu par zemāko cenu un ērtāk nekā jebkur citur,» norāda Niks Storonskis, «Revolut» līdzdibinātājs un vadītājs. Viņš uzsver, ka kompānijas mērķis ir garantēt, lai privātie un biznesa klienti iesniegumu par aizdevuma saņemšanu lietotnē varētu iesniegt divu minūšu laikā un nauda pēc iespējas drīzāk sasniegtu viņu kontus. Tādā veidā tikšot likvidēti visi birokrātiskie procesi, bet piedāvātie pakalpojumi būšot lētāki, nekā pie tradicionālajiem aizdevējiem. A. Bičeika piebilst, ka tradicionālās bankas šobrīd piedāvā zemas procentu likmes, bet «Revolut» to vēlas mainīt. Pagaidām viņš vēl atturas nosaukt konkrētus skaitļus, bet apgalvo, ka tās būs «daudzkārt labākas».

2019. gadā Revolut plāno piedāvāt bezmaksas akciju tirdzniecības platformu. Tāpat nākamā gada pirmajā pusē «Revolut» plāno paplašināties ārpus Eiropas – ASV, Kanādā, Singapūrā, Japānā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

«Revolut» kā digitālo alternatīvu tradicionālajām bankām 2015. gada jūlijā dibināja divi bijušie «Credit Suisse» vērtspapīru tirgotāji – Niks Storonskis un Vlads Jacenko. Pirmos klientus kompānija piesaistīja ar piedāvājumu norēķināties ar karti ārvalstīs un veikt starptautiskos naudas pārvedumus, izmantojot starpbanku valūtas maiņas kursu. Šobrīd uzņēmumam ir 3,3 miljoni klientu un piedāvāto pakalpojumu klāstā ir arī ceļojumu un viedierīču apdrošināšana, tūlītēja pieeja kriptovalūtām, automātiskais naudas atlikšanas un taupīšanas rīks, iespēja sekot līdzi izdevumiem un budžeta veidošanas iespējām.

Katru dienu «Revolut» pievienojas astoņi līdz desmit tūkstoši jaunu klientu, bet mēneša darījumu vērtība pārsniedz četrus miljardus ASV dolāru. «Cilvēki kopā ar mums tērē daudz naudas un mēs ceram, ka ar bankas licenci tās apjoms palielināsies daudzas reizes,» piebilst A. Bičeika.

Līdz šim «Revolut» ir piesaistījis 336 miljonus ASV dolāru no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global». Kompānija apgalvo, ka 2017. gadā tā par piecām reizēm palielināja savus ienākumus, bet 2017. gada decembrī pirmo reizi sasniedza izdevumu un ienākumu līdzsvaru.

Tevi varētu interesēt

Vakar, kad tapa šis komentārs, vēl nebija zināmas šā rīta ziņas, vai...

Paredzot, ka Lielbritānijas parlaments noraidīs premjerministres Terēzas Mejas panākto vienošanos...

ASV starptautiskā loma nav mazinājusies, Krievija ir viens no lielākajiem jaunā gada...

Investori, kas ieguldījuši Lielbritānijas akcijās, zaudējuši 18 gados gūto ienesīgumu, raksta...

Eiropas Savienības (ES) valstis šķiršanās procesu no bloka var apturēt vienpusējā kārtā,...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut saņēmis maksājuma iestādes un elektroniskās...

Līdz ar CryptoCash vēstniecības atklāšanu otrdien Rīgā, Latvijas iedzīvotājiem ir radīta iespēja...

Igaunijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «Fitek» gatavojas sākt darbību Lielbritānijas tirgū....

Finanšu tehnoloģiju kompānijai Revolut klientu skaits sasniedz trīs miljonus - tie veikuši vairāk...

Latvijā finanšu tehnoloģiju uzņēmuma izveide aizņem aptuveni gadu, kas ir ilgs laiks,...

Sākusies vadošā B2B akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora...

Konsultāciju kompānija Deloitte programmā Technology Fast 50 Central Europe apkopoja straujāk augošos...

Portugāļu arhitekts Andre Raimundo Rīgā izveidojis TeamGuruX tiešsaistes platformu, kas savieno...

Finanšu tehnoloģiju sektoram paplašinoties un augot finansējuma plūsmām tajā, aizvien lielākas...

Cilvēki ir pieraduši pie papīra rēķiniem un laika ieguldījuma, apmaksājot katru komunālo...