Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošā Rīgas 2. slimnīca tiks pārprofilēta tikai Covid-19 pacientu ārstēšanai un slimnīcas rīcībā esošās medicīniskās tehnoloģijas, telpas un ārstniecības personas tiks novirzītas, lai pakāpeniski atvērtu 150 Covid-19 pacientu gultas.

To paredz pirmdien, 1.novembrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā atbalstītie grozījumi domes lēmumā.

Lai nodrošinātu šādam Covid-19 pacientu daudzuma ārstēšanai nepieciešamo skābekļa plūsmu, Rīgas 2. slimnīcā nepieciešams veikt skābekļa sistēmas izbūvi. Ja minētā uzdevuma izpildei no valsts kavēsies nepieciešamā finansējuma piešķiršana, izmaksas varēs segt no Rīgas pašvaldības Rezerves fonda līdzekļiem.

Rīgas 1. slimnīcā no 24.oktobra atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai Sākotnēji šajā slimnīcā bija plānots izveidot 50 Covid-19 pacientu gultas, bet tagad to skaitu paredzēts palielināt vismaz līdz 150.

Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē, kas plānota otrdien, 2.novembrī.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu, kas ļauj operatīvāk reaģēt uz straujajām pārmaiņām un nepieciešamības gadījumā palielināt Covid-19 pacientu gultu skaitu galvaspilsētas pārziņā esošajās veselības aprūpes iestādēs - Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas 2. slimnīcā.

"Rīgas veselības iestādes ir veikušas apbrīnojamu darbu, lai īstenotu vērienīgās pārmaiņas, pielāgojot savu darbību krīzes situācijai. Milzīgs paldies katram cilvēkam, kas ir ieguldījis un turpina ieguldīt laiku, atņemot to ģimenei, lai kopīgiem spēkiem sniegtu sabiedrībai atbalstu šajā sarežģītajā laikā. Neraugoties uz sadarbības partneru novēloto un gauso rīcību, Rīga ir pierādījusi, ka spēj darboties solidāri un mērķtiecīgi," uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Komentāri

Pievienot komentāru