Saeima apstiprina Razāni FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā 

Saeima šodien apstiprināja Guntu Razāni Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatā. Par viņas apstiprināšanu šajā amatā nobalsoja 78 Saeimas deputāti, pret - septiņi. Neviens parlamentārietis balsojumā neatturējās.

LETA, 2016. gada 27. oktobris plkst. 17:26

Foto: Edijs Pālens/LETA

Finanšu sektors visā pasaulē, bet Latvijā it īpaši, piedzīvo pārmaiņu un reizē arī iespēju laiku, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un jaunāko tehnoloģiju attīstības tempus. Nozares efektīva uzraudzība un regulējumi ir būtiski priekšnosacījumi, lai finanšu sektors sniegtu lielāku pienesumu valsts tautsaimniecībai. Svarīgi atsijāt graudus no pelavām, lai rastu labākos risinājumus. Ar prieku pievienošos FKTK kolektīvam, cerot, ka ar savu redzējumu un darbību stiprināšu iestādes turpmāko sniegumu, nozares ilgtspēju, drošību un sekmīgu integrāciju Rietumu finanšu sistēmā, norāda jaunievēlētā FKTK priekšsēdētāja vietniece.

Razāni FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš ir gandarīts par Saeimas lēmumu. FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā ir iecelta kandidāte, par kuru bija vienojušies virzītāji - Finanšu ministrija un Latvijas Banka. Tagad mums ar savu redzējumu un darba pieredzi pievienosies Gunta Razāne, un turpmāk FKTK padome varēs strādāt pilnā sastāvā, kā to paredz likums, atzina FKTK priekšsēdētājs.

Pēdējā Razānes darba vieta bija AS "Latvijas Finieris", kur viņa bija uzņēmuma mārketinga pārstāve ASV. Razānes kompetencē bija piesaistīt potenciālos sadarbības partnerus un klientus ASV tirgū, sniegt biznesa konsultācijas par sadarbības iespējām Latvijā, kā arī sagatavot tirgus izpētes informāciju par jaunumiem ASV tirgū, liecina kandidātes dzīves gājuma apraksts.

FKTK priekšsēdētāja vietnieka amata pretendente iepriekš strādājusi kā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve ASV. Pirms tam Razāne ieņēmusi AS "SEB banka" vecākā korporatīvo klientu vadītāja amatu, kur viņas kompetencē bija koordinēt un vadīt savu lielo uzņēmumu portfeļa apkalpošanas grupu, piesaistīt jaunus lielus uzņēmumus bankas portfelim, vadīt M&A transakcijas un pārdot citus bankas produktus, kā arī nodrošināt kredītu pieteikumu kvalitāti un prezentēt tos kredīta komitejās.

Razāne iepriekš strādājusi DnB Nord bankā gan centrālajā birojā Dānijā, Kopenhāgenā, gan arī Latvijā un pildījusi šajā bankā gan vecākās kredītu analītiķes pienākumus, gan riska analītiķes un Basel II analītiķes pienākumus.

Razāne vairāk nekā 25 gadu ilgās karjeras laikā strādājusi arī vairākās citās bankās un organizācijās, tostarp no 2000.gada līdz 2003.gadam viņa bija Latvijas Attīstības aģentūras Zviedrijā pārstāvniecības vadītāja.

FKTK priekšsēdētāja vietnieka amata kandidātei ir maģistra grāds ekonomikā un finansēs.

Saeima FKTK priekšsēdētāja vietnieku ieceļ amatā uz sešiem gadiem. FKTK priekšsēdētāja vietnieka vieta ir vakanta kopš februāra, kad Saeima FKTK priekšsēdētāja amatā ievēlēja Putniņu, kurš līdz tam bija FKTK priekšsēdētāja vietnieks.

Kā ziņots, Razānes iecelšanu šajā amatā atbalstīja arī parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, lai arī opozīcijas pārstāvis Mārtiņš Bondars (LRA) mudināja sagaidīt Ārlietu ministrijas pārbaudes beigas saistībā ar Razānes vīra, bijušā vēstnieka ASV Andra Razāna, kļūdaini saņemto pabalstu. Razāns saņemto pabalstu ir atmaksājis. 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2016. gada 27. oktobris plkst. 16:51

Vairāk nekā puse iedzīvotāju ir neapmierināti ar budžeta izlietojumu 2016. gadā, liecina...

2016. gada 27. oktobris plkst. 16:46

Pamatojoties uz 27. oktobrī saņemtajiem kotēšanas pieteikumiem, Nasdaq Riga ir uzsākusi...

2016. gada 27. oktobris plkst. 15:21

Veselības aprūpe kopumā ir ļoti komplekss ieguldījumu lauks, kuru skar ievērojams likumdošanas...

2016. gada 27. oktobris plkst. 13:37

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu...

2016. gada 27. oktobris plkst. 12:49

Šī gada oktobrī apdrošinātāji uzsākuši veikt iemaksas Latvijas Transportlīdzekļu...

2016. gada 27. oktobris plkst. 12:31

Danske Bank pašlaik nesaskata iespējas Baltijas valstīs apvienoties ar bankām DNB un...

2016. gada 27. oktobris plkst. 12:12

Lielbritānijas ekonomika trīs mēnešos pēc Brexit (valsts izstāšanās no Eiropas Savienības)...

2016. gada 27. oktobris plkst. 10:32

Kafijas cena biržā lielākā 20 mēnešu laikā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness....

2016. gada 27. oktobris plkst. 10:17

Ņemot vērā, makroekonomiskos un finanšu sektora rādītājus, Finanšu un kapitāla...

2016. gada 27. oktobris plkst. 10:13

Latvijas sapnis ir dabūt ES fondus, lai palielinātu IKP, taču, ņemot vērā,...