Jaunākais izdevums

No vakardienas SIA "Andele Mandele PAY" iekļauta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) elektroniskās naudas iestāžu reģistrā, kas uzņēmumam dod tiesības sniegt maksājumu pakalpojumu – maksājuma instrumenta izlaišanu.

"Ļoti ceram, ka deviņu līdz desmit mēnešu laikā varēsim ieviest elektroniskās naudas sistēmu. Šobrīd turpinās nopietns programmēšanas darbs, lai šo drošo maksājumu sistēmu ieviestu dzīvē," teic Līva Jaunozola, sludinājumu portāla "andelemandele.lv" īpašniece un kustības "Andele Mandele" aizsācēja.

Uzņēmums jau ilgāku laiku vēlējās nodrošināt, lai pircēji ar pārdevējiem portāla iekšienē var norēķināties ar elektroniskās naudas palīdzību. Piemēram, ja pircējs vēlas iegādāties zābakus par 50 eiro, vispirms pārskaita naudu un tad gaida, ko saņems, atverot pakomātu.

"Lielākoties pārdevēji ir godprātīgi, bet situācijas ir dažādas, piemēram, ir bijis gadījums, kad pārdevējs savāc no desmit pircējiem pa 20 eiro un pazūd. Elektroniskās naudas licence iedod jaunu vērtību uzņēmumam un tam, ko darām. Iepirkšanās būs pārskatāma un drošāka," saka L. Jaunozola. Tagad pircējs varēs papildināt savu "Andele Mandele" elektronisko maciņu, piemēram, par 50 eiro un šī nauda kļūst par elektronisko naudu, par ko var iegādāties preces portālā. Arī pārdevējiem nauda par pārdotajām precēm vispirms ieskaitās šajā virtuālajā maciņā, kur naudu var krāt un tērēt portālā vai arī jebkurā brīdī pārskaitīt uz savu kontu. Naudu pārdevējs saņems nevis pārdošanas brīdī, bet tad, kad pircējs izņems preci no pakomāta.

Izvērtējot SIA "Andele Mandele PAY" iesniegto Komercdarbības plānu, FKTK secinājusi, ka tas sniedz priekšstatu par plānoto darbību un stratēģiju. Tāpat FKTK ir atzinusi uzņēmuma iesniegtās politikas un procedūras, kuras pieprasa Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likums, par prasībām atbilstošām.

L. Jaunozola norāda, ka licence ir pirmais solis uzņēmuma tālākajos plānos, kura speršana prasīja divus gadus. Lai saņemtu elektroniskās naudas emisijas licenci, lielākais izaicinājums bija procedūru izstrāde saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumu.

"Ne visiem izdodas saņemt šo licenci, tāpēc esam priecīgi par šo atzinību no FKTK puses. Prieks, ka komisija mums noticēja un bija pretimnākoša," saka L. Jaunozola. Licences dokumentu izstrāde veikta sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju "Sorainen".

SIA "Andele Mandele PAY" komercdarbības būtība ir izveidot uzņēmumu, kurš sniegs reģistrētas elektroniskās naudas iestādes pakalpojumus, sludinājumu izvietošanas platformas "andelemandele.lv" lietotājiem kļūstot par starpnieku pārdošanas un pirkšanas darījumos, kā arī nodrošinās ilgtspējīgu un peļņu nesošu uzņēmējdarbību.

FKTK reģistrētās elektroniskās naudas iestādes ir tiesīgas piedāvāt e-naudas un reģistrētai iestādei atļautos maksājumu pakalpojumus Latvijas teritorijā, un to apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro. Elektroniskā nauda ir norēķinu līdzeklis, kuru tās turētājs var izmantot norēķiniem pie tirgotājiem, elektroniskās naudas iestāde izveidotā un uzturētā slēgtā sistēmā elektroniskās naudas emisijai un atpirkšanai. Elektronisko naudu var iegādāties, iemaksājot vēlamo naudas summu elektroniskās naudas iestādes kontā, kur pret iemaksāto naudas summu tiek emitēta elektroniskā nauda līdzvērtīgā apmērā. Ar lietotājam izsniegtajiem autorizācijas un maksājuma instrumentiem rīkiem (piemēram, parole, viedais paroļu pārlūks, norēķinu karte, aplikācija, u.c.). elektronisko naudu var izmantot norēķiniem pie konkrētiem tirgotājiem par dažādām precēm un pakalpojumiem.

db.lv jau rakstīja, ka kustību "Andele Mandele" L. Jaunozola izveidoja pirms 11 gadiem. Trīs gadus darbojas portāls "andelemandele.lv", bet divus gadus - aplikācija. Tāpat līdz šim regulāri notika klātienes andelēšanās. Ārkārtas situācijas dēļ vairāki pasākumi tika atcelti, bet viņa cer, ka rudenī varēs tos pamazām atsākt.

Covid-19 krīzes laikā cilvēki ar jaunu sparu nododas mājas kārtošanai un aug interese pārdot sev vairs nevajadzīgās lietas. Pirmajās divās nedēļās pēc ārkārtējā stāvokļa izziņošanu valstī portāla apmeklētāju un ievietoto preču daudzums kritās pat līdz 30%. Taču ar laiku situācija mainījās mainījusies un portālā katru dienu aug ievietoto preču. Portāla lietotāju aktivitāte mainās pa nedēļām. Mēneša pirmās divas nedēļas parasti ir aktīvas, bet pēdējās divās pircējiem vērojams taupības režīms, taču lielāka aktivitāte izvietojot sludinājumus.

Atskatoties uz kopējo summu, par kādu pārdotas portālā izvietotās lietas, L. Jaunozola iepriekš norādījusi, ka februārī tie bija 740 tūkstoši eiro, martā 810,4 tūkstoši eiro, bet aprīlī - 972 tūkstoši eiro. Viņa gan uzsver, ka "andelemandele.lv" iekasē maksu tikai par sludinājumiem un norēķini starp pircējiem un pārdevējiem notiek savstarpēji, tādēļ šī summa sadalāma starp portāla aktīvajiem lietotājiem, attiecīgi vidējā vienas pārdotās lietas cena laika posmā no februāra līdz aprīlim ir 19,5 eiro.

Viena kleita "Andele Mandele" kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces, tomēr platformas dibinātājas L. Jaunozolas skatījumā lielākais motivators lietotu apģērbu pirkšanā ir finansiālais aspekts un "pērļu medību" azarts. Lai gan pēdējā laikā tiek akcentēts ilgtspējas faktors, viņas novērojumi liecina, ka vismaz Latvijā tā nav prioritāte.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Andelemandele.lv jauni rekordi

Anda Asere, 06.05.2020

Līva Jaunozola, sludinājumu portāla "andelemandele.lv" īpašniece un kustības "Andele Mandele" aizsācēja.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā laikā cilvēki ar jaunu sparu nododas mājas kārtošanai un aug interese pārdot sev vairs nevajadzīgās lietas.

"Pirmajās divās nedēļās pēc ārkārtējā stāvokļa izziņošanu valstī portāla apmeklētāju un ievietoto "pērļu" daudzums kritās pat līdz 30%. Cilvēkiem bija jāpierod pie reālās situācijas - mājmācība, darbs no mājām utt. Taču šobrīd situācija ir būtiski mainījusies un portālā katru dienu aug ievietoto "pērļu" daudzums un 12. aprīlī tas sasniedza rekordlielu skaitu - 5200 preces," stāsta Līva Jaunozola, sludinājumu portāla "andelemandele.lv" īpašniece un kustības "Andele Mandele" aizsācēja.

Martā portālu apmeklēja 176 tūkstoši unikālo lietotāju, no kuriem 95,6% ir no Latvijas, 2,6% no ASV un pārējie no Eiropas. 92% apmeklētāju ir sievietes, bet no kopējā reģistrēto lietotāju skaita, kas ir 151,6 tūkstoši, 94% ir sievietes. 36,1 tūkstotis reģistrēto lietotāju pēdējā mēneša laikā ir ienākuši portālā. Jaunu reģistrēto lietotāju skaits dienā pieaudzis par 35%. Februārī jauno reģistrēto lietotāju skaits bija 2738, martā 2737, aprīlī - 3403.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no meklētākajām precēm sludinājumos ir mazlietoti un lietoti auto. Auto tirgus šobrīd ir plašs un potenciālajiem pircējiem ir ērti un pārskatāmi veidi, kā aplūkot un iegādāties auto. Lietotas automašīnas pārdošanas iespējas interneta mājaslapās jeb sludinājuma ievietošana vēl nekad nav bijusi tik vienkārša kā tagad. Kur un kā pārdot auto pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk? Lasi tālāk, lai noskaidrotu!

Auto sludinājumi Latvijā – kur tie atrodami?

Šobrīd lielākā daļa auditorijas un potenciālo pircēju ir atrodami tieši digitālajā vidē. Ja vēlies kaut ko pārdot, tajā skaitā auto, tad internets būtu lieliska vieta, kur to darīt. Auto sludinājumi Latvijā ir pieejami vairākās interneta vietnēs. Piemēram - Andele Mandele speciāli šim nolūkam ir izveidojusi transporta sadaļu ar auto un rezerves daļu pirkšanas un pārdošanas iespējām. Pēc dažādiem parametriem, vēlmēm un vajadzībām, potenciālais pircējs var meklēt sev vēlamo auto, un iegādāties to bez starpniekiem - tieši no pārdevēja. Tieši tik vienkārši! Turpinājumā uzzini, kā ātrāk pārdot savu auto.

Komentāri

Pievienot komentāru