Tehnoloģijas

Sprūdžam piederošais IT uzņēmums iegādājies Lietuvas HansaWorld filiāli

Sanita Igaune, 22.08.2012

Jaunākais izdevums

Lietuvas IT uzņēmuma HansaWorld filiāle ir pārdota Latvijas uzņēmumiem Aletio (HansaWorld risinājumu izplatītājs) un hansaworld.lv, liecina paziņojums Facebook vietnē. Komentāru par iegādi no SIA Sensum Solutions (iepriekš HansaWorld Latvia) vadītāja Edgara Kaņepes DB nav izdevies iegūt.

SIA Sensum Solutions vienīgais īpašnieks ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, bet SIA Aletio īpašnieki, atbilstoši Lursoft datiem, ir Artūrs Agadžanovs (50%), Andris Stramkals (33,35%) un Gundars Gulbis (16,65%).

Iepriekš E. Sprūdžs vairākas reizes bija izteicies, ka izskata iespējas pārdot daļu no piederošā SIA Sensum Solutions, bet tā arī līdz šim darījums nav sekojis.

2008. gada nogalē E. Sprūdžs izteica HansaWorld grupai piedāvājumu izpirkt SIA HansaWorld Latvia kapitāldaļas. Pēc sarežģītām pārrunām grupas vadība darījumam piekrita.

HansaWorld dibināta Zviedrijā 1988.gadā. Kompānija no sākuma piedāvāja uzņēmumu vadības programmatūras risinājumus, tostarp grāmatvedību, klientu attiecību vadību, un vairākus risinājumus, kas pielāgoti specifiskām nozarēm - mazumtirdzniecībai, restorāniem, projektu vadībai, viesnīcām, ražošanas uzņēmumiem u.tml. Uzņēmumā ir 300 strādājošo. Patlaban tā korporatīvais sēdeklis ir Londonā. HansaWorld pieder privātiem īpašniekiem un netiek kotēta biržā.

Latvijā HansaWorld risinājumiem ir ap 2500 lietotāju, kopumā 500 vidējos un dažos lielajos uzņēmumos. Vēl ir 750 mazie uzņēmumi, kas izmanto bezmaksas programmatūras versiju mikrouzņēmumiem.

SIA hansaworld.lv īpašnieks ir E. Sprūdžam 100% piederošais uzņēmums SIA Lobyte. Arī hansaworld.lv vadītājs ir E. Kaņepe. Visi uzņēmumi atrodas Matrožu ielā 15.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Kvalbergs kļuvis par HansaWorld grupas ārējo valdes locekli

LETA, 15.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

IT uzņēmuma Burti dibinātājs Elvis Kvalbergs uzaicināts darboties resursu vadības programmatūras uzņēmumu grupas HansaWorld valdē kā ārējais valdes loceklis, šodien žurnālistus informēja HansaWorld operāciju vadītāja Jūlija Brjuhanova.

Kvalbergs amatā nomainīs līdzšinējo valdes locekli, starptautisko projektu vadītāju Elaru Tameraju (Elar Tammeraja).

Kvalbergs vidējo izglītību ieguvis Rīgas valsts 1.ģimnāzijā, kam sekoja datorzinātņu studijas Latvijas Universitātē.

2001.gadā Kvalbergs nodibināja IT uzņēmumu Burti, kas nodarbojas ar tīmekļa izstrādi un citiem IT pakalpojumiem.

No 2003. līdz 2004.gadam viņš strādāja Lursoft pie pirmā Latvijas meklētāja Siets.lv izstrādes.

2007.gadā Kvalbergs kļuva par HansaWorld Latvia pakalpojumu departamenta vadītāju, bet 2008.gadā Burti kļuva par HansaWorld partneri Latvijā. 2013.gadā viņš pievienojās HansaWorld Australia komandai uz gadu kā projektu vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mākoņpakalpojumu pārdošanas pieaugums, spēcīgs partneru tīkls un esošo klientu pāriešana uz jauno uzņēmuma resursu plānošanas produktu Standard ERP

Šie ir trīs spēcīgākie dzinējspēki, kas pēdējos piecos gados veicināja resursu vadības programmatūras uzņēmuma SIA HansaWorld izaugsmi.

Uzņēmums ir kāpinājis apgrozījumu no 154 tūkst. eiro 2011. gadā līdz vienam miljonam 2015. gadā un ir iekļauts laikraksta Dienas Bizness un Lursoft veidotajā straujāk augošo kompāniju jeb Gazeļu sarakstā. «Šogad prognozējam 10% apgrozījuma un peļņas pieaugumu. Pērn janvārī ieviesām tirgū jaunu produktu Standard ERP, kas tiek piedāvāts ar elastīgo abonēšanas principu. Tas nozīmē klientiem iespēju ieviest uzņēmuma resursu plānošanas sistēmu bez lielām sākotnējām investīcijām licenču iegādei. Līdz ar to esam kļuvuši par pievilcīgāku izvēli pasūtītājiem un paredzam, ka šis modelis palīdzēs mums augt. Plānojam arī attīstīt partneru tīklu Latvijā,» stāsta SIA HansaWorld Latvija vadītāja Barba Zeme.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sabiedrība

Sprūdžs deklarē 6,7 tūkst. Ls ieņēmumus

Sanita Igaune, 24.04.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs kā pērn deklarētos ienākumus savā valsts amatpersonas deklarācijā norādījis 6,7 tūkst. Ls, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija, kas iesniegta šā gada 31.martā. Jāatzīmē, ka E. Sprūdžs amatā stājās pērnā gada 17. oktobrī, raksta Dienas bizness.

3,8 tūkst. Ls viņš saņēmis no Valsts kancelejas, bet 2,8 tūkst. Ls kā dividendes no SIA Burāšana.LV Grupa, 122 Ls bija alga no Saeimas. E. Sprūdžs deklarējis arī 0,29 Ls ieņēmums kā procentus no Swedbank un 8,35 Ls no AS Citadele banka. Ministrs norādījis arī 113,2 tūkst. eiro un 329,4 tūkst. Ls parādsaistības un 37,1 tūkst. Ls aizdevumus, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministra kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas. Salīdzinājumam, E. Sprūdžs, stājoties ministra amatā, deklarēja aptuveni 307 tūkst. Ls parādus un 38,6 tūkst. Ls aizdevumus.

Atbilstoši, viņa deklarācijas datiem, ministram īpašumā kopumā ir daļas astoņos uzņēmumos: SIA Sensum Solutions; SIA Hansa Business Consulting; SIA Experience Cafe; SIA Experience Hospitality Management; SIA Burāšana.lv grupa; SIA Ideju cafe; SIA Lobyte un HansaWorld INC. Ltd. Ministram lietošanā ir arī 2008.gada Audi automašīna.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Sprūdža uzņēmums pērn strādāja ar 11 tūkstošu Ls zaudējumiem; aizdevums audzis līdz 347 tūkstošiem Ls

LETA, 30.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam piederošais informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA Sensum Solutions pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2011. gada 1. maija līdz 2012 .gada 30. aprīlim, strādājis ar zaudējumiem 10 958 latu apmērā, liecina SIA Firmas.lv pieejamais uzņēmuma gada pārskats.

Saskaņā ar to pagājušajā finanšu gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, aizdevums īpašniekam audzis no 258 408 latiem līdz 347 576 latiem. Aizdevums ir bez procentiem un ir atmaksājams pēc aizdevēja pieprasījuma, teikts dokumentā.

Sensum Solutions apgrozījums pagājušajā finanšu gadā bija 647 695 lati, kas ir par 36% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kad tas bija 475 485 lati.

Saskaņā ar gada pārskatu ieņēmumi no apkalpošanas līgumiem bija 292 433 lati, ieņēmumi no konsultācijām un klientu apmācībām - 209 607 lati, ieņēmumi no licenču pārdošanas - 117 124 lati, bet citi ieņēmumi - 28 531 lats.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Latvijas skolēni piedalās starptautiskā skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū

Lelde Petrāne, 04.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

5. un 6. aprīlī biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JAL) astoto gadu organizē Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivālu, kas pulcēs 100 starptautisku skolēnu mācību uzņēmumu un vairāk nekā 100 ekonomikas un sociālo zinību skolotāju un biznesa konsultantu no 16 pasaules valstīm. Festivāla ietvaros notiks gan starptautiska konference, gan ārvalstu un Latvijas dalībnieku SMU gadatirgus tirdzniecības centrā Domina Shopping.

JAL valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns komentē: «Festivāls ir nozīmīgs Skolēnu mācību uzņēmumu programmas un praktiskās biznesa izglītības notikums Latvijā. Ir audzis gan pašu uzņēmumu, gan pārstāvēto valstu skaits. Šogad pirmo gadu gadatirgū piedalīsies arī 15 četrvalstu, tostarp arī Latvijas, jauniešu veidoti kopuzņēmumi, kas kopumā izies 4 gadatirgu ciklu, proti, katra kopuzņēmuma dalībnieka mītnes zemē. Tā ir lieliska pieredze gan ārvalstu, gan mūsu pašu jauniešiem iepazīt dažādu veidu kultūru, dažādu valstu biznesa vidi un patērētāju jau skolas laikā.»

Junior Achievement Latvija Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls tiks atklāts ar starptautisku konferenci, kas 5. aprīlī no plkst. 13:30 norisināsies viesnīcā Bellevue Park Hotel (Rīgā, Slokas ielā 1). Konferences ietvaros dažādu valstu jauni un arī pieredzējuši starptautiska līmeņa uzņēmēji uzrunās skolēnus un skolotājus, dodot padomus, kā attīstīt biznesa idejas, atvērt ražotnes, atrast jaunus eksporta tirgus un palīdzēt piesaistīt ārvalstu investīcijas. Daži no konferences runātājiem — Jānis Volbergs, līdzīpašnieks Latvijas uzņēmumā Zoomcharts, kura produkts ir interaktīvu datu vizualizācijas programmatūra, Džūlija Giforda (Julia Gifford), Draugiem.lv grupas satura un komunikācijas vadītāja, kā arī konferences goda viesis — vairāku uzņēmumu Izraēlā īpašnieks un investors, profesionāls biznesa mentors un mārketinga eksperts Tals Katrans (Tal Catran).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mārketings un reklāma ir tikai neliela daļa no strukturizētas uzņēmējdarbības šodienas digitālajā vidē. Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos arvien vairāk uzņēmumu pievērš lielāku uzmanību biznesa vadības un pārvaldības risinājumiem uzņēmējdarbībā.

“Dienas Biznesa” organizētā meistarklase “Kā padarīt biznesu veiksmīgāku” ļaus iepazīt nozares ekspertu dotos piemērus, kuros veiktās metodes palīdzējušas sasniegt praktiskus un vērā ņemamus rezultātus, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem, kas skar biznesa vadību un tās risinājumus. 22. septembrī “Dienas Biznesa” trešajā un noslēdzošajā šā gada tiešsaistes meistarklasē runāsim par investīcijām uzņēmējiem, pārvaldību un atbalstu biznesa attīstībai, biznesa efektivitāti un uzņēmēju pieredzi.

Meistarklasē uzstāsies:

Elvis Kvalbergs, “Excellent Latvia” valdes loceklis, – IT jomas profesionālis ar 20 gadu pieredzi, no kuriem 15 gadus pievērsies ERP programmatūru un grāmatvedības risinājumiem, lai palīdzētu dažādu nozaru uzņēmumiem paaugstināt darba efektivitāti un produktivitāti.

Komentāri

Pievienot komentāru