Vācija: Ja Lielbritānijas parlaments noraidīs Breksita vienošanos, sarunas turpināsies 

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss otrdien paziņojis, ka gadījumā, ja Lielbritānijas parlaments noraidīs premjerministres Terēzas Mejas un Briseles panākto Breksita vienošanos, sarunas turpināsies.

LETA, 15.1.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Taču Māss brīdināja britu likumdevējus negaidīt būtiskas izmaiņas Breksita līgumā, ko Meja novembrī parakstīja Briselē.

Pēdējās nedēļās un mēnešos darīts viss, lai signalizētu mūsu interesi par pozitīvu lēmumu, sacīja Māss, piebilstot, ka ir skeptiski noskaņots pret iespējamību vēlreiz atvērt jau noslēgto vienošanos.

Domājams, ka Lielbritānijas parlaments noraidīs Mejas panākto Breksita vienošanos, taču atbalsts premjerei konservatīvo vidū varētu pieaugt, ja pārējo ES valstu līderi piekristu izmaiņām šajā līgumā.

Vislielākos iebildumus pret Breksita vienošanos izsaucis tā dēvētais pagaidu risinājums Īrijas robežas jautājumā, kas paredz Lielbritānijas faktisku palikšanu vienotajā ES tirgū, gadījumā, ja pēc pārejas perioda beigām netiks noslēgts jauns tirdzniecības līgums.

Līdz šim ES līderi turējušies pie viedokļa, ka izmaiņas Breksita līgumā nav iespējamas, un Māss tālu neatkāpās no šīs nostājas.

Ja joprojām ir iespējams risinājums, (..) es jautātu sev, kādēļ tas nav celts galdā iepriekš, lai nodrošinātu, ka balsojums šovakar notiek labākos apstākļos, sacīja Māss.

Viņš pauda pārliecību, ka būtiskas izmaiņas līgumā netiks ieviestas, bet sarunas tiks atsāktas, ja britu parlaments vienošanos noraidīs.

Bet es neticu, ka galdā tiks celti pilnīgi jauni risinājumi, viņš piebilda.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.