Auto

Valsts policijas radari GENESIS II Select ir likumīgi

Lelde Petrāne, 11.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valsts policijai ir spēkā esoša atļauja lietot ātruma mērīšanas iekārtas GENESIS II Select, tādēļ pārsūdzībām par ātruma mērījumu patiesumu nav nekāda pamata, uzsver Ilze Jurēvica, Valsts policijas pārstāve.

No 2013. gada 16. augusta Valsts policijai ir izsniegta VAS Elektroniskie sakari (VAS ES) radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauja, ar kuru ir atļauta radara pastāvīga ekspluatācija, nosakot atbilstošu radiofrekvences piešķīrumu un darbības nosacījumus. Šī atļauja ir spēkā esoša līdz 2014. gada 15. decembrim un tādējādi arī visi radara fiksētie ātruma mērījumi ir leģitīmi un kalpo, kā pierādījums lietā, viņa skaidro.

Lai pagarinātu sertifikāta derīguma termiņu šīm iekārtām pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra pieprasījuma tiek veikti laboratorijas mērījumi Elektromagnētiskai saderībai un Radio frekvenču parametru atbilstībai. Tas ir nepieciešams, lai radariem, pamatojoties uz laboratorijas mērījumiem un eksperta slēdzienu, VAS ES pagarinātu atbilstības sertifikāta termiņu atbilstoši ES direktīvām un standartiem.