Ražošana

VEF Radiotehnika RRR investors atteicies ieguldīt ražotnē; atrasts cits finansējums

Žanete Hāka, 16.02.2016

Foto: VEF Radiotehnika RRR

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ir apstiprinājusi AS VEF Radiotehnika RRR Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumu 2016.gada 11.janvāra redakcijā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Izmaiņas Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā:

Mainoties ekonomiskai situācijai Krievijā, saskaņā ar noslēgto protokolu par investīciju piesaisti (2015. gada 11. jūnija TAP plāna izpildes 13. mēnesī), investoram mainījās plāni un viņš atteicās investēt AS VEF Radiotehnika RRR akustisko sistēmu ražotnē, norāda uzņēmums.

Ņemot vērā iepriekšminēto bija nepieciešams mainīt uzņēmuma attīstības stratēģiju un meklēt alternatīvus finansēšanas avotus, kas arī izdevās, saglabājot uzņēmuma intereses - atjaunot ražošanas procesu, bet pārdodot nekustamo īpašumu un saglabājot ražošanas telpas ar nomas tiesībām. Komercsabiedrība plāno atsavināt ar atpakaļnomas tiesībām zemes gabala domājamo daļu un uz tā esošās apbūves Rīgā, Kurzemes prospektā 3D.

Nekustamo īpašumu tiek plānots atsavināt līdz procesa 17. mēnesim par 1,3 miljoniem eiro, par ko ir parakstīts nodomu protokols ar potenciālo pircēju SIA Knops. Plānotā pārdošanas cena atbilst VCG Ekspertu grupa veiktajam īpašuma novērtējumam. No šīs summas 690,5 tūkstoši eiro tiks izmantoti nodrošināto kreditoru prasījumu pilnīgai apmierināšanai, 133,7 tūkstoši eiro - nenodrošināto kreditoru prasījumu daļējai apmierināšanai, bet atlikusī summa tiks novirzīta ražošanas procesa apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai ar mērķi atjaunot akustisko sistēmu un profesionālo akustisko korpusu ražošanu pašu spēkiem.

Patlaban daļa īpašuma tiek izmantota sabiedrības ražošanas un biroja vajadzībām un pārdošanas līgumā tiek plānots iestrādāt attiecīgo telpu ilgtermiņa nomas tiesības komercsabiedrībai. Tāpat komercsabiedrības īpašumā paliks akustiskā laboratorija un visa bijušās Radiotehnika rūpnīcas inženierkomunikāciju saimniecība, kam jānodrošina gan veiksmīgu akustisko sistēmu ražošanas procesu gan papildus ieņēmumus no komunālo pakalpojumu tirdzniecības.

Kopējie komercsabiedrības ieņēmumi no saražotās produkcijas pārdošanas ir plānoti 1,387 miljoni eiro (pirms PVN) visa tiesiskās aizsardzības procesa laikā.

AS VEF Radiotehnika RRR plāno pārdot lielāko daļu no saražotās produkcijas eksporta tirgos: ES, ASV, Ķīnā, Indijā. AS VEF Radiotehnika RRR plāno izmantot faktoringa pakalpojumus. lai samazinātu savu apgrozāmo līdzekļu nepieciešamību.

Ņemot vērā eksporta apjomu, tiek plānots, ka no 16. līdz 24. procesa mēnešiem Komercsabiedrībai radīsies PVN pārmaksa.

Attiecīgi plāns paredz ieņēmumus no pārmaksātā PVN atgūšanas divu mēnešu laikā no pārmaksas rašanās brīža.