Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Beramkravu pārvadājumu digitalizēšanas un piegādes platforma “Viangoo” piecu mēnešu laikā sasniegusi miljona eiro apgrozījumu un savā pirmajā aktīvajā būvniecības sezonā noslēgusi vienošanos ar 400 vietējiem būvniecības uzņēmumiem.

Latvijas jaunuzņēmums piesaistījis ārvalstu investoru uzmanību, un, ņemot vērā sekmīgo sekmīgo pieredzi Latvijas tirgū, tiek plānots izvērst uzņēmuma darbību Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Kopš darbības uzsākšanas šī gada martā “Viangoo” platformā reģistrējušies vairāk nekā 400 vietējie būvniecības un transporta nozares uzņēmumi. Lietotnes lejupielāžu skaits pārsniedz 2000, bet apgrozījums – 1 miljonu eiro.

“Viangoo” šobrīd ir uzsācis stratēģisko investoru piesaisti ar mērķi paplašināt darbību vietējā tirgū, kā arī uzsākt darbību ārvalstīs. Interesi par ieguldījumiem uzņēmumā ir izrādījuši vairāki vietējie investori, kā arī notiek sarunas ar vairākiem starptautiskiem risku investīciju fondiem. “Investoru piesaistē rūpīgi izvērtējam ne tikai to finanšu iespējas, bet arī pieredzi, zināšanas un ekspertīzi, kas varētu palīdzēt straujāk attīstīties un uzsākt darbību starptautiskajos tirgos, piemēram, Baltijas valstīs un Skandināvijā. Uzņēmums tālākā nākotnē plāno piesaistīt finansējumu, vecot arī obligāciju emisiju,” atklāj “Viangoo” dibinātājs un izpilddirektors Pēteris Kļaviņš.

Kā atklāj uzņēmuma pārstāvis, lielākie izaicinājumi darbam vietējā tirgū saistās ar nozarē strādājošo paradumu maiņu un ticību digitālajiem risinājumiem. “Darbinieki ir pieraduši pie manuālas kravu pasūtīšanas un to uzskaites procesa, līdz ar to pārliecināt viņus par šī procesa digitalizāciju nozīmē būtiski izmainīt ierasto darba ritējumu,” atklāj Kļaviņš. “Tas nav viegls uzdevums, taču šaubas visbiežāk kliedē pirmie pasūtījumi, kas ļauj tos izpildīt bez zvanu veikšanas, līdzīgi kā ar taksometra pakalpojumiem.”

Piecu mēnešu laikā “Viangoo” platformā veiktas vairāk nekā 4000 kravu piegādes ar kopējo nobraukumu vairāk kā 300 000 km apmērā. Visbiežāk pārvadātās beramkravas ir smilts, dolomītu šķembu maisījumi un frakcionētās dolomīta šķembas, kas šosezon pārvadātas kopskaitā teju 100 000 tonnu apjomā.

Uzņēmuma sadarbības tīklu papildinājuši tādi vietējie uzņēmumi kā AS “BMGS”, SIA “Tilts”, SIA “SC Grupa”, SIA “CBF Ļ-KO”, AS “A.C.B.”, SIA “Shenberg”, SIA “Rīgas Tilti” u.c.

Komentāri

Pievienot komentāru