Dzīvesstils

VIDEO: Āfrikā reklamē Dobeles dzirnavnieka mannu

Monta Glumane, 06.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas ražotāju produkcija ir novērtēta arī Āfrikā. Tā, piemēram, Gambijas televīzijā tiek demonstrēts atraktīvs reklāmas klips, kurā popularizē AS «Dobeles dzirnavnieks» mannu.

Kā biznesa portālam db.lv pastāstīja AS «Dobeles dzirnavnieks» mārketinga vadītāja Zanda Lūse, uzņēmums ar šo klientu - mazumtirgotāju - sadarbojas salīdzinoši nesen. Interesanti, ka Āfrikā atšķiras mannas pielietojums, piemēram, Gambijā no tās vāra ne tikai putras, bet pagatavo arī nacionālos ēdienus, kas redzami reklāmas klipā.

Video attēlo, kā divi Gambijas iedzīvotāji priecājas, lielveikala plauktā ieraugot «Dobeles dzirnavnieka» mannu. Tomēr mums paliek noslēpums, ko viņi savā starpā runā, jo, tā kā šī ir vietējā klienta iniciatīva, reklāmas tulkojums nav pieejams pat pašam «Dobeles dzirnavniekam».

«Ar Gambiju un citām Āfrikas valstīm strādājam jau vairāku gadu garumā, eksportējot ne tikai mannu, bet arī citus mūsu produktus – makaronus, miltus un graudaugu pārslas,» biznesa portālam db.lv sacīja AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Eksports no kopējā AS «Dobeles dzirnavnieks» apgrozījuma 2017.gadā veidojis 57 %, un uzņēmums eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 70 valstīm Eiropā, Āzijā, Dienvidamerikā un Āfrikā.

K.Amsils skaidro, ka Āfrikas valstis Latvijā ražotus graudaugu izcelsmes produktus izvēlas importēt, jo «Dobeles dzirnavnieks» šajā eksotiskajā un tālajā reģionā spējis sevi apliecināt kā labas produkcijas piegādātāju un uzticamu sadarbības partneri. Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, eksporta apjoma rādītāji gadu no gada aug. Kā norāda K.Amsils, ņemot vērā kravu lielo apjomu un ģeogrāfisko attālumu, uzņēmuma produkcija uz trešajām pasaules valstīm tiek eksportēta, pārsvarā izmantojot jūras transportu.

«Darbs ar šīm valstīm gan reizēm ir patīkams izaicinājums, jo komunikācija Āfrikas reģionā krietni atšķiras no Eiropas korporatīvajā jomā ierastās. Lai arī no vienas puses saziņa ar šiem klientiem ir krietni vienkāršāka, tajā pašā laikā kultūras, mentalitātes un izpratnes dēļ atrast kopsaucēju ne vienmēr ir viegls uzdevums. Tomēr mēs plānojam eksporta apjomus šajā reģionā tikai kāpināt,» stāsta K.Amsils.