Sports

VIDEO, FOTO: Rīgas sporta burāšanas centra dibinātājs: Uz lielu peļņu neceru

Laura Mazbērziņa, 19.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirms diviem gadiem izveidotā Rīgas sporta burāšanas centra attīstībā kopumā investēti aptuveni 200 tūkstoši eiro. Tas piesaista ne vien prasmīgus burātājus, bet ikvienu interesentu, kuram patīk aktīvs un veselīgs dzīvesveids, kā arī sportiskas aktivitātes uz ūdens, biznesa portālam db.lv stāsta Andrejs Buls, Rīgas sporta burāšanas centra izpilddirektors.

Biedrība Latvian Sailing Team pirms diviem gadiem atvēra Rīgas sporta burāšanas centru Matrožu ielā 7A, Ķīpsalā, blakus Ostas skatu biroju ēkai. Rīgas sporta burāšanas centrs ir veidots pēc ilggadēju burātāju iniciatīvas kā bāzes vieta sporta jahtām PLATU 25. Tās ir Farr Design sporta jahtas, ar kurām var burāt piecu cilvēku komanda. Šobrīd Latvijā jau ir 18 šāda tipa jahtas. Komandas aktīvi trenējas un piedalās gan vietēja mēroga, gan starptautiskās sacensībās.

Rīgas sporta burāšanas centra dibinātājs un vadītājs, burātāju komandas Latvian Sailing Team izveidotājs A. Buls ir pabeidzis Latvijas Jūras Akadēmiju un burāt sācis jau bērnībā Lielupes jahtklubā pie trenera Rūdolfa Vikmaņa ar Optimist klases laivu. A. Buls ir desmitkārtējs Latvijas čempions dažādās laivu klasēs, kā arī ir iegūti citi apbalvojumi. «Uzsākot šo sporta biznesu, es nedomāju, ka gūšu lielu peļņu. Šis ir vairāk hobija bizness, kur es ieguldu savu enerģiju un mīlestību pret sportu,» komentē A. Buls.

Rīgas sporta burāšanas centrs ir mēģinājis piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, bet nesekmīgi. «Esam mēģinājuši rakstīt projektus, bet nekas iepriecinošs nav izdevies, taču varu teikt vienu – mēs neapstāsimies,» apņēmīgi saka A. Buls.

Latvijā burāšanas sporta sezona sākas aprīļa sākumā un beidzas aptuveni oktobrī, taču burāt var visu gadu. «Sportā ir nepieciešama sezonalitāte, lai sasniegtu labākus rezultātus. Burāt varētu arī ziemā, taču Latvijas laikapstākļi ierobežo šādas aktivitātes ziemas periodā. Mēs paši ziemās braucam uz Taizemi, kur piedalāmies treniņnometnēs,» saka A. Buls.

Katru trešdienas pēcpusdienu tiek organizētas treniņsacīkstes pieredzējušiem sportistiem akvatorijā pie Vanšu tilta. Savukārt, citiem interesentiem nodarbības norisinās otrdienās un ceturtdienās neatkarīgi no vecuma vai sportiskās sagatavotības. Viena treniņbrauciena cena ir 50 eiro, savukārt, grupas nodarbība, kurā ir ietvertas piecas burāšanas reizes, izmaksās 160 eiro.

A. Buls uzsver, ka Latvijas sportisti ir tendēti uz labu rezultātu sasniegšanu. «Esmu ļoti prasīgs un reizē arī kašķīgs treneris, jo, lai kaut ko sasniegtu, ir jābūt milzīgai motivācijai. Savā praksē esmu novērojis, ka pārsvarā latviešiem ir neaprakstāma vēlme uzvarēt,» komentē A. Buls.

«Neskatoties uz to, ka Latvijai ir ļoti gara ūdens robeža ar sauszemi, kas ir pozitīvs faktors, lai attīstītu dažādas ūdens sporta un atpūtas aktivitātes, burāšana šobrīd tomēr nav attīstīta pietiekami augstā līmenī,» viņš uzskata.

Nākotnē Rīgas sporta burāšanas centrs plāno veidot apmācību centru, kas organizētu dažādus seminārus par burāšanas tēmu visa gada garumā. Mērķis ir arī organizēt dažādus burāšanas pasākums, starptautiskas sacīkstes, kas būtu ne tikai pasākums sportistiem, bet arī vizuāls baudījums rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Plānots izveidot jauniešu sporta skolu treniņiem ar olimpiskās klases laivām un īstenot burāšanas teorijas apmācību ziemas mēnešos, kā arī tiek domāts par kafejnīcas izveidi.

Augustā norisināsies PLATU 25 KLASES PASAULES ČEMPIONĀTS Rīgā, kurā piedalīsies 45 komandas no dažādām pasaules valstīm, kopumā pulcējot 225 dalībniekus. Potenciālās dalībvalstis ir Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Zviedrija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Spānija, Itālija, Šveice, Vācija, Austrālija, Taizeme, Jaunzēlande.

Komentāri

Pievienot komentāru