Vlakon plāno sākt realizēt gatavo zivju produkciju Vācijā 

Zivju audzēšanas un pārstrādes uzņēmums «Vlakon» tuvākajos piecos gados plāno realizēt gatavo produkciju ne tikai pašreizējos eksporta tirgos Igaunijā un Lietuvā, bet arī Vācijā, sacīja kompānijas komercdirektors Georgijs Jevsikovs.

LETA, 14.11.2019
1/7

Foto: Vlakon

«Gribētos vismaz mazliet paplašināties uz blakus esošajām valstīm, jāsāk strādāt uz eksportu. Mēģināsim strādāt ar lielveikaliem, tagad pārskatām cenu pozīcijas un politiku, lai varētu iekļauties lielveikalu pieprasītājā cenu plūsmā un piegādāt prasīto produkcijas apmēru. Domājam par gatavās produkcijas eksportu uz Vāciju,» sacīja Jevsikovs.

Vācijas tirgū iecerēts mēģināt iekļūt ar dažāda veida produktiem, par ko pagaidām rit pārrunu process. Komentējot to, vai uzņēmumam pietiks ražošanas jaudas eksporta attīstībai, Jevsikovs atbildēja apstiprinoši.

«Esošās iekārtas ļauj palielināt ražošanas jaudas. Pašlaik strādājam apmēram 5-6 dienas [nedēļā] pa astoņām stundām, bet īstenībā zivju pārstrādes cehs varētu strādāt divās maiņās sešas dienas nedēļā,» viņš pastāstīja. Jevsikovs pauda pārliecību, ka uzņēmuma produkcijas realizācijai ir perspektīvas, ko apliecina daudzās uzņēmuma rīkotās degustācijas, kurās izprastas potenciālo patērēju garšas īpatnības un saņemtas ļoti labas atsauksmes.

Viņš atzina, ka «Vlakon» produkcijas potenciālie pircēji ir jaunu, interesantu garšu cienītāji, kuri dod priekšroku kvalitātei. Jevsikovs prognozēja, ka «Vlakon» apgrozījums šogad varētu augt salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Pēc viņa stāstītā, «Vlakon» produkcijas klāsts kopš 2016.gada, kad uzņēmums sāka nodarboties ar gatavo zivju produktu ražošanu, palielinās un arī realizācijas apjoms aug. Tikmēr uzņēmuma pirmsākumi meklējami akvakultūras nozarē - ar zivju audzēšanu kompānija nodarbojoties jau apmēram 15 gadus, bet makšķerēšanas pakalpojumus sniedz apmēram 20 gadus. «No sākuma sniedzām makšķerēšanas pakalpojumu, bet pēc tam paši sākām audzēt zivis, lai makšķerniekiem būtu, ko makšķerēt, un izaudzējām tik daudz zivju, ka vajadzēja tās sākt pārstrādāt. Makšķernieki jau nevar izmakšķerēt tik daudz, cik esam izaudzējuši,» skaidroja Jevsikovs.

Pēc viņa teiktā, iepriekš minētā iemesla dēļ pirms vairāk nekā trim gadiem nolemts izveidot zivju pārstrādes cehu, lai iegūtu gatavo produkciju un palielinātu noietu. Patlaban pārstrādes ceha ražošanas jaudas ir apmēram 15 tonnas gatavās produkcijas mēnesī, kura tiek realizēta ne tikai vietējā tirgū, bet arī Igaunijā, kur pārsvarā interesē iztīrītas foreles, stores. Daļa produkcijas nonāk arī arī Lietuvā. Tāpat kompānija turpina sniegt arī makšķerēšanas pakalpojumus un nodrošina viesu izmitināšanas, kā arī atpūtas iespējas. Visvairāk makšķernieku «Vlakon» apmeklē no Lietuvas.

«Lietuviešiem, lai aizbrauktu makšķerēt uz Skandināviju, jāmēro par 600 kilometriem garāks ceļš nekā, dodoties pie mums. Līdz ar to viņi labāk atbrauc makšķerēt pie mums,» stāstīja Jevsikovs. Kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) tiek veidotas arī «ģimenes dienas», un jau trīs gadus pēc kārtas - makšķerēšanas sacensības «Lielais Pērtnieku kauss», sabraucot pasaules čempioniem no Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Arī nākamgad šādu kausu iecerēts rīkot. Informācija «Firmas.lv» liecina, ka 2018.gadā «Vlakon» strādāja ar 6,954 miljonu eiro apgrozījumu un 1,687 miljonu eiro peļņu. Kompānija ir reģistrēta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. «Vlakon» atrodas Rēzeknes novada Sakstagala pagastā «Pertnīkos». Kompānijas vienīgā īpašniece ir Aļona Kozule.

Tevi varētu interesēt

Satiksmes ministrijas (SM) paspārnē esošās valsts kapitālsabiedrības varbūt ieguldītu...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA "Dabas...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA "Gamma...

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā "Sveet Memory"...

«Pagaidām nav īpaši monstrīgie plāni kaut ko jaunu iesākt. Strādājam ar to...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties AS «Latvijas...

Ātrās ēdināšanas ķēde «Hesburger» pirms vairākiem gadiem atklāja mobilo aplikāciju ērtākai ēdienu...

Elektrisko automobiļu ražotāja «Tesla Motors» izpilddirektors Īlons Masks paziņojis, ka būvēs...

Palielinājies zeķu ražotāja SIA «Aurora Baltika» nodokļu parāda apmērs, un uz šā...

Izmaiņas valdes sastāvā vakar piedzīvojis alus ražošanas uzņēmums SIA «Miķeļa alus darītava»....

SIA Erica Synths Ziemassvētkos laidīs klajā sintezatoru, uz kuru rindā stāv jau...