Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests par  teju  2,8 milj. Ls gatavojas iegādāties 45 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas tiks izmantoti Latvijas reģionos.

Par automobiļu piegādi NPM dienests bija izsludinājis arī atklātu iepirkumu konkursu, kurā par saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu tika atzīts Mercedes-Benz oficiālā izplatītāja Latvijā SIA Domenikss piedāvājumsKopumā savus piedāvājumus konkursā iesniedza trīs pretendenti, Db.lv stāsta NMP dienesta pārstāvji, paužot, ka arī šobrīd lielākā daļā dienesta operatīvo transportlīdzekļu ir Mercedes-Benz un Volkswagen markas automašīnas, kuru modeļi un izlaiduma gadi ir visai atšķirīgi.

Saskaņā ar konkursa nolikumu konkursa uzvarētājam būs jāpiegādā atbilstoši prasībām pārbūvēti, specifiski aprīkoti un trafarēti operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, nodrošinot noteiktas prasības pacienta un autovadītāja nodalījumiem, prasības medicīniskās aparatūras stiprinājumiem, tāpat arī drošības, garantijas un servisa prasības. NMP dienests plāno iegādāties operatīvos transportlīdzekļus gan ar divu, gan četru riteņu piedziņu, kas uzlabos mediķu iespējas nokļūt pie pacientiem vietās, kur ceļi kļūst grūti izbraucami laika apstākļu dēļ vai pat ceļu nav vispār, Db.lv stāstīja NMP dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Pretendentiem bija jāiesniedz piedāvājums par 4x4 (pilnpiedziņas) un 4x2 piedziņas transportlīdzekļu piegādi un garantijas nodrošinājumu, kā arī servisa nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā.

Automašīnas tiks iegādātas Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta «Vienotās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveide» ietvaros. ERAF atbalsts paredzēts 90% apjomā, bet 10% tiks finansēti no valsts budžeta.

Pēdējais NMP dienesta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādes iepirkums tika veikts pirms septiņiem gadiem, un, ņemot vērā, ka automašīnas dodas izbraukumos visu diennakti, patlaban dienesta autoparks ir ļoti novecojis, turklāt daļu autoparka veido visdažādākās automašīnas, kas «mantotas» no iepriekšējiem pašvaldību dienestiem, Db.lv skaidroja NMP dienesta pārstāve I. Bukša, atgādinot, ka vienotais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests darbojas kopš 2010. gada.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumā noteikto kārtību pēc nogaidīšanas termiņa beigām, kura laikā visi pretendenti var izmantot savas tiesības vērsties Iepirkumu uzraudzības birojā, piemēram, iesniegt sūdzību par konkursa rezultātiem, NMP dienests var sākt sarunas par līguma slēgšanu, un konkurss pēc būtības noslēdzas tad, kad tiek noslēgts līgums. Ievērojot, ka šai aktivitātei paredzēts ERAF finansējums, līdz līguma noslēgšanai jāveic saskaņošana ar projektu uzraugošajām institūcijām, Db.lv norādīja I. Bukša. Viņa skaidroja, ka pēc līguma slēgšanas taps zināms operatīvo transportlīdzekļu piegādes grafiks un citi nosacījumi.

Šobrīd NMP dienesta rīcībā ir 154 operatīvie transportlīdzekļi un rezerves mašīnas (izņemot Rīgas reģionālo centru, kur transportlīdzekļus nodrošina ārpakalpojuma veidā). 67% operatīvo transportlīdzekļu ir septiņus līdz pat 20 gadus veci, bet to nobraukums ir no 300 tūkst. km līdz pat 870 tūkst. km. Pēdējoreiz par valsts finansējumu jauni neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvie transportlīdzekļi tika iepirkti 2005./2006.gadā, taču arī tie šobrīd jau ir sasnieguši savu maksimālo ekspluatācijas laiku, norāda NMP diesnta pārstāve.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra