Dzintaru koncertzāle tukša nepaliks

Atpūta
2015. gada 19. janvāris 13:22

Festivālu Jaunais vilnis neuzskata par tiešas peļņas avotu; uzņēmēji pesimistiski, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Humora šovi KVN un Jūrmala (Jurmaļina) oficiāli atcēluši pasākumu datumu rezervācijas šī gada jūlijā Dzintaru koncertzālē. Tajā pašā laikā organizatori lūguši rezervēt laiku pasākumu norisei Dzintaru koncertzālē nākamajā gadā. Jauno izpildītāju konkursa Jaunais vilnis rīkotāji šobrīd nav snieguši oficiālu paziņojumu par koncertzāles rezervācijas atcelšanu.

«Jauno vilni nekad neesam uzskatījuši kā peļņas avotu pašvaldības uzņēmumam Dzintaru koncertzāle. Pašvaldība nosedz zāles izmaksas vairākiem festivāliem, tai skaitā Jaunajam vilnim, Summertime. Jauno vilni vairāk uztveram kā pasākumu, kurā kūrotpilsētā satiekas rietumi un austrumi. To nevar izmērīt dažos desmitos tūkstošu eiro,» uzsver Jūrmalas mērs Gatis Truksnis. Viņš atzīst, ka festivāla nozīme vairāk ir reklāmā, ko pašvaldība nevar nopirkt, kā arī naudā, ko nopelna pilsētas viesnīcas, restorāni un citi uzņēmumi.

«Domāju, ka bez Jaunā viļņa būs sliktāk. Jūrmalā profilējošā ir apkalpojošā sfēra – restorāni, viesnīcas, veikali, frizētavas, tāpēc katra aktivitāte ir jūtama. Svarīgs jau ir tas tusiņš, kas nāk līdzi festivālam. Māksliniekus pavadošā pūļa magnēts ir Jaunais vilnis, es nezinu, vai uz citu pasākumu tik daudz cilvēku brauks,» skaidro Jūrmalas uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvis Jānis Drulle. Viņš atzīst, ka jūrmalnieki, sākot no katra uzņēmēja līdz pat pilsētas mēram, ir izdarījuši visu, kas no viņiem atkarīgs, lai Jaunais vilnis Jūrmalā notiktu. Tālākais neesot atkarīgs no viņiem.

Toties viesnīcas Elīna administrācijai Jaunā viļņa organizatori atrakstījuši vēstuli, kurā lūdz atcelt rezervētās vietas sakarā ar Krievijas politiskajiem uzskatiem. «Pie mums kopš 2002. gada dzīvoja festivāla dalībnieki, pēdējos gados galvenokārt mākslinieki, ne jau zvaigznes, režisori, tehniskie darbinieki. Jūlijā jau būs citi viesi, bet baidos, ka atsaukumus atsūtīs arī citi Krievijas mākslinieki – KVN un pārējie,» uztraucas Elīnas īpašniece Raita Feldmane.

Visu rakstu Koncertzāle tukša nepaliks lasiet pirmdienas, 19. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (8. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra