Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju Biznesa centra un Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas īstenotajā apmācību programmā "Inovāciju akadēmija" līdz šim ir tapušas vairāk nekā 100 biznesa idejas, informē LIAA.
Programmā "Inovāciju akadēmija" zināšanas trīs gadu laikā ieguvuši 443 dalībnieki un izstrādāti 110 dažādi jauni produkti un pakalpojumi, tostarp risinājums astoņzobu mizgrauža apkarošanai - kukaiņu "armija", kas iznīcina astoņzobu mizgrauža olas un aizsargā mežus, alternatīvas ūdeņraža tehnoloģijas, izmantojot UV starojumu, kā arī pārvietojamais bioreaktors mikroorganismu fermentācijas pētījumu procesu veicināšanai.
“Šī programma būs paraugs turpmākajām LIAA iniciatīvām šajā jomā, jo, to īstenojot, mēs iemācījāmies, kā veidot sadarbību starp universitātēm un valsts pārvaldi, kā piesaistīt labākos mentorus un lektorus. Esmu lepns, kā esam savienojuši akadēmiskās zināšanas ar prasmēm un jaunajiem uzņēmējiem. Mūsu mehānisms nepārtraukti ticis uzlabots un to varēsim izmantot nākotnē,” atzīst LIAA Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs.
Programmai noslēdzoties, konferences "TechChill 2024" pasākumā "INO Expo Event: Unveiling Tomorrow’s Trailblazers" trešdien, 17.aprīlī, ideju autori iepazīstināja ar risinājumiem potenciālos investorus un klientus, kuri varētu sniegt tiem iespēju attīstīties tālāk.
Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas direktors Klaudio Rivera norāda, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) kopš iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) ir dubultojies, tomēr joprojām Latvija nav panākusi ES vidējo līmeni. Viņa ieskatā risinājums ir koncentrēties uz jauno uzņēmēju atbalstu, liekot strādāt kopā akadēmiskās vides pārstāvjiem, valsts pārvaldei un uzņēmējiem.
Apmācību programma īstenota ar Norvēģijas finanšu instrumenta "EEA and Norway Grants Latvia" atbalstu.
LIAA Tehnoloģiju biznesa centra apmācību programma "Inovāciju akadēmija" ir 24 nedēļu ilga praktiska pirmsakcelerācijas programma, kuras mērķis ir veicināt globāli konkurētspējīgu jaunuzņēmumu izveidi. Tā ir iespēja programmas laikā strādāt ar mentoriem, lai validētu, testētu un attīstītu savus risinājumus.