75% iedzīvotāju pozitīvi vērtē valsts atbalsta programmu mājokļu iegādei, turklāt 45% uzskata, ka vajadz ētu atbalstīt arī ģimenes bez bērniem, liecina bankas Citadele un snapshots.lv veiktā iedzīvotāju aptauja.

Bankas Citadele Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja un Latvijas Komercbanku asociācijas Hipotekārās komitejas vadītāja Baiba Tētiņa norāda, ka, ņemot vērā programmai pieejamo finansējumu, papildinot esošos nosacījumus ar iespēju valsts atbalstu saņemt ģimenēm bez bērniem, bet ar nosacījumu, ka tas ir vienīgais vai pirmais mājoklis, radītu vērā ņemamu pievienoto vērtību esošai programmai. Demogrāfiskās tendences liecina, ka darbspējīgā iedzīvotāju daļa, kas vienlaikus ir arī nodokļu maksātāji, ģimenes pieaugumu plāno arvien vēlāk, taču nepieciešamība pēc pirmā mājokļa jaunajām ģimenēm ir ļoti aktuāla. Tāpēc iespēja iegādāties mājokli pirms bērniņa piedzimšanas palīdzētu ģimenēm ērtāk piemērot dzīves apstākļus ģimenes pieaugumam, saka B. Tētiņa.

Centrālās Statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2013. gadā pirmais bērns sievietēm dzima vidēji 26,9 gados, savukārt 1993. gadā – 23 gados.

Valsts atbalsta programmas mājokļa ieg ādei ģimenēm ar bērniem ietvaros Citadele līdz šim piešķīrusi 64 hipotekāros kredītus. 59% no iedzīvotājiem, kas piesakās uz konsultācijām par iespēju iegādāties mājokli valsts atbalsta programmas ietvaros, ir vecumā no 31 līdz 40 gadiem. 48% no interesentiem ģimenē audzina vienu atvasi.

75% aptaujāto iedzīvotāju pozitīvi vērtē valsts uzsākto atbalsta programmu, nodrošinot iespēju ģimenēm ar bērniem saņemt valsts galvojumu mājokļa iegādei, tādējādi būtiski samazinot pirmajai iemaksai nepieciešamo summu. Turklāt 45% no tiem, kas programmu vērtē pozitīvi, uzsvēruši, ka programmas ietvaros jāatbalsta ar ī ģimenes bez bērniem.

19% iedzīvotāju nav viedokļa par valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei, un tikai 7% aptaujāto to vērtē negatīvi.
Aptauja veikta laika posmā no 23. februāra līdz 2. martam, aptaujājot visā Latvijā dzīvojošus 720 iedzīvotājus vecumā no 18 gadiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra