Savstarpējo aizdevumu platformas Mintos vadība ir pieņēmusi stratēģisku lēmumu un uzsākusi darbu, lai pārceltu platformas darbību uz Lielbritāniju, kā arī iegūtu Lielbritānijas finanšu tirgu uzraugošās iestādes Financial Conduct Authority atļauju, informē uzņēmuma pārstāvji.

«Mēs redzam, ka Lielbritānijas valdība šobrīd mērķtiecīgi atbalsta FinTech uzņēmumus, veidojot Londonu par inovatīvo finanšu pakalpojumu centru pasaulē. Ja raugāmies no savstarpējo aizdevumu platformu skata punkta, tad jāņem vērā trīs galvenie aspekti, ko redzam kā ieguvumus gan industrijai, gan Mintos. Pirmkārt, ir sakārtots tiesiskais ietvars un noteikta skaidra pārraudzības kārtība, otrkārt, Lielbritānijas valdība pati izmanto savstarpējo aizdevumu platformas, lai finansētu mazo un vidējo biznesu. Treškārt, no nākamā gada aprīļa Lielbritānijā tiks ieviests nodokļu atvieglojumus cilvēkiem, kuri investē savstarpējo aizdevumu platformās,» skaidro Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, uzsverot, ka tie ir pietiekami skaidri signāli tam, ka Lielbritānijas valdība atbalsta savstarpējo aizdevumu industrijas attīstību.

Mintos vadība skaidro, ka Lielbritānijas Financial Conduct Authority atļaujas iegūšana ir komplicēts uzdevums, tomēr vienlaikus Mintos pārstāvji ir pārliecināti, ka uzņēmuma procesi ir sakārtoti pietiekami augstā līmenī, lai iegūtu šo atļauju. Izsniedzot atļauju, Financial Conduct Authority vērtē gan uzņēmuma biznesa procesu sakārtotību, tai skaitā kapitāla pietiekamību, pasākumus investoru naudas aizsardzībai, strīdu izskatīšanas kārtību, gan platformas caurskatāmību un pasākumus klientu aizsardzībai.

«Lai gan uzraugošās institūcijas Latvijā pauda apņemšanos uzsākt darbu pie tiesiskā regulējuma sakārtošanas, pusgada laikā faktiski nekas nav pavirzījies uz priekšu. FinTech pakalpojumi visā pasaulē attīstās ļoti strauji, jo īpaši savstarpējo aizdevumu platformas – katrus deviņus mēnešus to darbības apjoms dubultojas. Ja mēs vēlamies būt konkurētspējīgi Eiropas līmenī, tad nevaram gaidīt gadiem, līdz Latvijā tiks izveidota atbilstoša normatīvā bāze,» atzīst Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, vienlaikus uzsverot, ka uzņēmuma vadība joprojām ir gatava iesaistīties regulējuma izstrādē.

Lielbritānijas Financial Conduct Authority savstarpējo aizdevumu platformu pārraudzību uzsāka 2014. gada aprīlī.

Mintos ir savstarpējo aizdevumu platforma, kas saved kopā investorus un aizņēmējus, nebanku kredītdevējiem piedāvājot izmantot savstarpējo aizdevumu modeli papildu finansējuma piesaistei. Šobrīd Mintos platforma ir noslēgusi stratēģiskas partnerības ar auto nebanku kredītdevēju MOGO un mazā un vidējā biznesa finansētāju Capitalia.

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos savu darbību sāka 2015. gada janvārī. Mintos platformā investori var veikt ieguldījumus gan privātpersonām izsniegtos kredītos, kas nodrošināti ar hipotekāro vai auto ķīlu, gan uzņēmumiem izsniegtos kredītos. Šobrīd platformā ir reģistrējušies vairāk nekā 2200 investori no 30 pasaules valstīm. Platformā pieejamos kredītos septiņu mēnešu laikā investori ir ieguldījuši 4 miljonus eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra