«Kopš valdības vīri un sievas piekāpušies  Nacionālās apvienības prasībām ieviest kvotas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā, ir jau apturēta iecere par vairāku nekustamo īpašumu rekonstrukcijas uzsākšanu,» pauž būvniecības uzņēmuma Selva būve valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis.

Viņš norāda, ka tā ir bijusi «absurdākā politiskā ideja pēdējo desmit gadu laikā, kas iznīcināja ekonomikas izaugsmes labāko risinājumu».

«Jau pavisam drīz Latvijas ekonomika uzskatāmi izjutīs kvotu ieviešanas sekas – būvniecības un nekustamā īpašuma nozares attīstības samazināšanos, kas rezultēsies ar treknu mīnusu daudzu maciņos. Ieskaitot valsts kasi,» uzskata R. Orlovskis.

Selva būve vadītājs uzskata, ka Nacionālās apvienības prasībām «nav nekāda ekonomiskā pamatojuma». Tāpat arī neesot veikts neviens pētījums, kas apliecinātu šīs politiskās apvienības izteikto bažu pamatotību. «Rezultātā nozare, kas pamazām atveseļojās pēc krīzes un tikai pērn atkal sāka atgūties, atkārtoti tiek grauta. Jāpiemin, ka šī ir valsts ekonomikai stratēģiski svarīga nozare, kas ik gadu valsti atbalsta ar miljonos latu nomaksātiem nodokļiem,» pauda R. Orlovskis.

Viņš paredz, ka nozare gada laikā piedzīvos kritumu 40-50% apmērā. «Būvnieki šobrīd ir atguvušies, pateicoties termiņuzturēšanās atļaujām un Eiropas struktūrfondu finansējumam, kas faktiski izvilka tūkstošiem nozarē strādājošo no bezcerības. Ir skaidrs, ka struktūrfondu finansējuma atbalsts reāli būs jūtams tikai 2015. gadā, līdz ar to tieši Krievijas pilsoņu finansējuma atbalsts bija lielākā būvnieku cerība, kā arī iespēja pārdzīvot šo un nākamo gadu,» norādījis būvniecības uzņēmuma vadītājs.

Iepriekš biedrības Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība (BASP) pārstāvji pauda, ka nepārdomāti risinājumi uzturēšanās atļauju jomā atņems darbavietas tūkstošiem iedzīvotāju. Savukārt Ekonomistu apvienības 2010 biedrs Kārlis Cerbulis uzskata, ka kvotu ieviešana termiņuzturēšanās atļauju regulējumā būs lielisks korupcijas avots.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra