Gaismas pilī būs arī diennakts zona

Būve
2013. gada 18. jūlijs 09:38

Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks atklājis, ka jaunā Gaismas pils apmeklētājiem pilnībā būs atvērta no 2014. gada rudens.

Pirmo kultūras notikumu jaunā bibliotēka piedzīvos jau 2014. gada 16. janvārī, kad tās telpās atklās izstādi No Johansona līdz Johansonam. Tajā piedalīsies septiņi Latvijas mākslinieki, kas pārstāv dažādas paaudzes un katrs savā laikā bijis spilgts novators, vēsta izdevums Ir.

Līdz 2014. gada augusta beigām bibliotēka pārcelšoties pilnībā. «Septembra sākumā gribam atvērt pilnībā strādājošu bibliotēku,» stāstījis A. Vilks. Viņš vēloties, lai mācību gadu skolēni, studenti un pedagogi var sākt, lasot un pasūtot grāmatas jaunajās telpās.

Patlaban Nacionālā bibliotēka ir atvērta pa astoņām stundām piecas dienas nedēļā. Jaunajā ēkā tā strādāšot 72 stundas nedēļā. Būšot arī diennakts zona. «Esam izpētījuši, kā pasaulē strādā nakts bibliotēkas. Ir nepieciešama lielāka drošība, bet nav nekas tik traks,» teicis Nacionālās bibliotēkas direktors.

Visas lasītāju zāles no pirmā līdz astotajam stāvam būšot ar skatu uz Vecrīgu. Ar katru stāvu lasītavas kļūst mazākas, to nosaka ēkas arhitektūra. No ceturtā stāva sākas speciālie krājumi, piemēram, mūzikas, mākslas. «Piektajā stāvā - retās grāmatas, rokraksti, letonika. Šī lasītava būs ievērojami mazāka nekā pirmajā stāvā, kas domāta plašam lokam,» izdevumam Ir skaidrojis A. Vilks. Bērniem atvēlēts septītais stāvs, sava valstība, kur drīkstēs trokšņot. Uzmanība būšot vērsta uz to, lai bērni tur var satikt rakstniekus, grāmatu māksliniekus, izdevējus. «Mēs glabājam bērnu literatūru no 18. gadsimta. Nav nevienas citas bibliotēkas Latvijā, kas varētu piedāvāt iepazīties ar pašiem bērnu grāmatu pirmsākumiem,» norādījis bibliotēkas direktors.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra