«Analizējot vakardienas notikumus, rodas sajūta, ka Rīgas dome šobrīd sākusi raganu medības pret būvniekiem, sniedzot medijiem priekšlaicīgu un ļoti neprecīzu informāciju,» pauda Selva būve valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis.

Tāpat Selva būve ir aicinājusi Rīgas pilsētas būvvaldi precizēt vakar, 28. novembrī, izplatīto informāciju, kurā minēta «virkne it kā Rīgas pilsētas būvvaldes konstatēto pārkāpumu veikala Maxima jaunbūvē, Dammes ielā 35a, Imantā».

Būvinspektors veica ierakstu būvniecības žurnālā, kurā viņš fiksēja tikai dažas no pirms tam medijiem publiskotajām atkāpēm vai, kā uzsver Rīgas pilsētas būvvalde, pārkāpumiem, norāda Selva būve pārstāvji.

«Konstatētas atkāpes no akceptētā būvprojekta, kas skar fasādes stiklojumu, labiekārtojumu un ūdensvada izbūvi. Visas šīs atkāpes nekādā veidā neietekmē būves drošību un visas konstatētās izmaiņas veiktas autoruzraudzības kārtībā,» norāda Selva būve pārstāvji.

Pasūtītājs un autoruzraugs ir iesnieguši būvniekam izpildei izmaiņu rasējumus, pēc kuriem tika veikti būvniecības darbi. Citas atkāpes no projekta un būvdarbu tehnoloģijas nav konstatētas, uzsver būvuzņēmuma pārstāvji.

Savukārt medjiem tika ziņots par daudz lielākiem pārkāpumiem:

«Būvinspektors konstatējis, ka veikala būvniecības procesā veiktas atkāpes ēkas ārējā veidolā - neatbilst vitrīnu dalījums, kas definējama kā patvaļīga būvniecība. Tāpat konstatētas neatbilstības būvniecības dokumentācijā - būvdarbu žurnālā nav aizpildītas visas sadaļas, nav reģistrēti bultskrūvju montāžas savienojumu kvalitātes kontroles rezultāti, nav veikta betona kvalitātes kontrole, autoruzraudzības žurnālā būvuzraugs nav parakstījies par iepazīšanos ar ierakstiem un autoruzraugs nav parakstījies par viņa doto norādījumu izpildi, tādējādi autoruzraudzības žurnāls noslēgts, kaut gan būvdarbi pilnībā nav pabeigti. Rīgas pilsētas būvvalde uzdevusi nekavējoties pārtraukt būvdarbus līdz minēto trūkumu novēršanai. Par soda apmēru vēl tiks lemts.»

Savukārt žurnālā veikti šādi ieraksti:

«Bultskrūvju pārbaude (vai skrūves ir pareizi pievilktas) ir veikta pēc montāžas darbu pabeigšanas 26.11.2013 būvuzrauga klātbūtnē. Viss noticis saskaņā ar projektu un esošajiem normatīvajiem aktiem. Līdz ar to pārkāpumu nav. Secināts, ka Dammes ielā ir pavisam cita jumta konstrukcija kā Priedaines ielas Maximai.»

«Betona kvalitātes kontrole nav jāveic (tas nav paredzēts normatīvajos aktos) un ir pieejams ražotāja sertifikāts ar atbilstošu informāciju.»

Jau vēstīts, ka būvobjektu pārbaudi būvvalde sākusi pēc traģēdijas Zolitūdē, kur gāja bojā 54 cilvēki.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra