Biznesam plēš nost vīģes lapu

Likumi
2013. gada 28. jūnijs 07:55

Igauņi vienīgie iebilst pret darbinieku dzimuma, vecuma, tautības un izglītības informācijas pieprasīšanu. Bažas, ka Brisele ar saviem labajiem nodomiem iebraukusi pārāk dziļi valstu suverēnās lemšanas lauciņā, tā īsti pagaidām satrauc tikai Tallinu. Caur puķēm uz to gan norāda arī Berlīne.


Līdz šim tikai deviņas no 27 ES dalībvalstīm veic izvērtēšanu Eiropas Parlamenta un Padomes priekšlikumam par ES biržās kotēto un lielo uzņēmumu nefinansiālās un sociālās daudzveidības informācijas publiskošanu. Kaut gan, piemēram, subsidiaritātes izvērtējuma (vai tad valstis pašas netiek galā, ka Briselei nākas iejaukties) termiņš, spriežot pēc ES oficiālās informācijas, bija 18. jūnijs, un arī Igaunijas parlamenta pārstāvis DB saka, ka uz Eiropas Komisijas prasību reaģējuši «pēdējā brīdī», lielākā daļa ES valstu nav pat uzsākušas priekšlikuma izvērtēšanu.


Arī Latvija savu pozīciju attiecībā uz priekšlikumu par direktīvu nav vēl noteikusi. Finanšu ministrija (FM) stāsta, ka tāda noteikta termiņa, kad jāiesniedz izvērtējums, neesot. FM metodoloģijas un grāmatvedības nodaļas vadītājas vietniece Arta Priede uzsver, ka «pozīcija ir uzsākta» un šobrīd atliek vien saskaņot to ar citām ministrijām, kas varot notikt «kaut rīt». Savukārt Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica norāda, ka gala atbildi Latvija visdrīzāk varētu sniegt tikai rudenī.


Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra