Lētākas dabasgāzes dēļ samazinoties siltumenerģijas cenai, mazāki plānoti arī iedzīvotāju parādi
, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Pagaidām gan precīzu datu par šīs apkures sezonas sākumu nav, taču, ņemot vērā jau piedzīvoto siltumenerģijas cenas samazināšanos un plānoto kritumu turpmāk, kā arī siltos laika apstākļus, var pieņemt, ka parādi turpinās samazināties, DB norāda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomnieks enerģētikas jautājumos Andris Akermanis. 


Jau pagājušajā apkures sezonā, samazinoties maksai par siltumu, parādi būtiski sarukuši, liecina LPS un Ekonomikas ministrijas veikto aptauju rezultāti. Kopējais parāda apmērs par visām apkures sezonām, arī pērno, uz 2014. gada 1. septembri lielajās pilsētās bija 19,1 milj. eiro, kas ir par 28% mazāk nekā vēl gadu iepriekš, ļaujot secināt, ka cilvēki ne vien veiksmīgāk tiek galā ar aktuālajiem rēķiniem, bet arī norēķinās par iepriekšējās apkures sezonās uzkrātajiem parādiem. Ne tik straujš samazinājums bija vērojams arī novadu pašvaldībās, izriet no aptaujām. Proti, uz pērnā gada 1. septembri kopējais parāds tajās bija 14,2 milj. eiro, kas ir par 12% mazāk nekā vēl pirms gada. 


Samazinoties naftas cenai, arī dabasgāzes tirdzniecības cena, no kuras atkarīgs siltumenerģijas tarifs uzņēmumos, kuri siltuma ražošanā pilnībā vai daļēji izmanto dabasgāzi, turpina kritumu

Vairākiem no šajās pilsētās strādājošiem siltumapgādes uzņēmumiem SPRK pērn arī akceptējusi jaunus tarifus, lielākoties tie paredz zemāku maksu nekā iepriekš. Arī uzņēmumi, kas apsver tarifu izmaiņas, pieļauj, ka tie varētu kļūt zemāki, piemēram, pie jauna tarifu projekta strādā SIA Liepājas enerģija.

Visu rakstu Lētāks siltums var atvieglot parādu nastu
 lasiet pirmdienas, 19. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra