Privāto elektroenerģijas lietotāju interese par tirgus atvēršanu bijusi augsta, tomēr savā izvēlē vairākums lietotāju ir bijuši konservatīvi, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Liela daļa devusi priekšroku Latvijas valstij piederošajai energokompānijai Latvenergo, liecina energokompāniju publicētā statistika. Pēc uzņēmuma Sadales tīkls datiem līdz 15. decembrim lēmumu par tirgotāja maiņu ir pieņēmuši tikai 4069 jeb 0,5 procenti lietotāju, tomēr vienlaikus aptuveni 85% no lietotājiem ir interesējušies par tirgus atvēršanu un arī pieņēmuši lēmumu slēgt līgumu, tāpēc tā saukto Latvenergo universālo pakalpojumu turpinās lietot vien 15% mājsaimniecību.

Līdzināmies kaimiņvalstīm

Pēc Sadales tīkla sniegtā vērtējuma kopējās patērētāju uzvedības tendences Latvijā tirgus atvēršanas mirklī ir bijušas līdzīgas kā Igaunijā un Somijā, tāpēc, pēc uzņēmuma valdes locekļa Ilvara Pētersona prognozēm, gada laikā elektroenerģijas tirgotāju varētu nomainīt aptuveni 6% mājsaimniecību, kas ir līdzīgs apjoms kā Igaunijā. Iedzīvotāji bijuši aktīvāki nekā juridiskas personas, norāda I. Pētersons, piebilstot, ka 2007. gadā, kad tika atvērts elektrības tirgus juridiskām personām, to aktivitāte bija ievērojami zemāka nekā fizisku personu aktivitāte šobrīd, kad tiek atvērts  elektrības tirgus mājsaimniecībām. Tomēr 2013. gadā elektrību brīvajā tirgū pirka jau 24 833  juridiskie klienti.

Visu rakstu Nesteidz mainīt elektrības piegādātāju lasiet 6. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra