Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Lidsabiedrība Iberia pēc rekordlieliem zaudējumiem samazinās darbinieku skaitu par 4,5 tūkst.

Spānijas lidsabiedrībā Iberia tiks likvidēti 4,5 tūkstoši darbavietu, kas ir daļa no aviokompānijā paredzētā restrukturizācijas plāna, vēsta BBC.

Iberia lidmašīnu skaits tiks samazināts par 25 vienībām. Pašlaik aviokompānijas īpašumā ir 156 lidaparāti. Iberia lidojumu tīkla kapacitāte tiks samazināta par 15%, un aviokompānija turpmāk fokusēsies uz izdevīgākajiem maršrutiem.

Saistītie raksti

Kompānijas pārstrukturēšanas plāns paredz, ka līdz 2013. gada Iberia atbrīvosies no zaudējumiem un gūs vismaz 699 miljonu eiro peļņu.

Iberia īpašniece IAG (International Airlines Group) pavēstījusi, ka tās ceturkšņa peļņa pirms nodokļu nomaksas ir samazinājusies par 30% līdz 221 miljonam eiro. Šādu samazinājumu izraisīja Iberia un nesen iegādātās Lielbritānijas reģionālās aviokompānijas BMI vājie finanšu rezultāti, kā arī pieaugošās degvielas, inženierijas un pārvaldīšanas izmaksas. Iberia zaudējumi ir sasnieguši rekordus - 2011. gadā kompānija zaudēja vairāk nekā 200 miljonus eiro.

«Iberia tagad cīnās par izdzīvošanu,» norādīja Spānijas aviokompānijas izpilddirektors Rafaels Sančess Losano (Rafael Sanchez-Lozano). «Tā nenes peļņu nevienā no tirgiem. Ja vien netiks pieņemti radikāli lēmumi, lidsabiedrības nākotne ir drūma,» pauda Iberia izpilddirektors.

Iberia pieder kompānijai IAG, kuras satāvā ir arī, piemēram, British AirWays.

Jau vēstīts, ka šā gada vasarā Rīgas lidostā darbu uzsāka nesen dibinātā Iberia Express, kas veic lidojumus no Rīgas uz Madridi. Zemo cenu lidsabiedrība Iberia Express darbu uzsāka martā, pēc tam, kad janvārī «sabruka» Spānijas ceturtā lielākā aviokompānija Spanair.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma