Referendumā par sabiedrisko transportu Tallinā piedalījušies kopumā 68 tūkstoši cilvēku, no kuriem 75,5% atbalstījuši ideju par bezmaksas sabiedrisko transportu Igaunijas galvaspilsētā. Tas ir pietiekami, lai uzsāktu šī plāna praktisku realizāciju.

Par to informē Tallinas mērs Edgars Savisārs, norādot, ka Tallinā bezmaksas sabiedriskais transports būs no nākamā gada 1. janvāra, vēsta BBN.

Tikmēr opozīcijā esošās Reformu partijas vadītāja vietnieks Valdo Randpere norāda, ka šāda referenduma rīkošana esot bijusi kaut kas nedzirdēts, turklāt tas pilsētai izmaksājis 260 tūkstošus eiro.

«Referenduma iznākums jau bija zināms pašā sākumā. Jautājums bija formulēts populistiskā veidā un kalpoja vienīgi kā vēlēšanu propagandai. Tallina, šķiet, ir viena no pasaulē bagātākajām pilsētām, taču nez kādēļ pilsētas ielas ir pilnas bedrēm un nav naudas bērnudārziem,» tā Randpere.

Db jau iepriekš ziņoja par Tallinas mēra apņēmību panākt, ka pilsētā ir bezmaksas sabiedriskais transports. Savisārs skaidro, ka aptuveni 20 miljonus eiro, kas netiks gūti no biļešu tirdzniecības, pilsēta kompensēs ar ietaupījumiem, kas tiks gūti no Tallinas Tramvaju un trolejbusu kompānijas apvienošanas ar Tallinas Autobusu kompāniju, atteikšanās no biļešu kontroles, kā arī citiem avotiem. Tallinas mērs arī norādīja uz izdevumiem, kas līdz šim finansēja Tallinas kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmu rekonstrukciju, vēsta portāls Dzd.ee.

Pilsēta arī cer uz to, ka līdz ar bezmaksas sabiedrisko transportu, uz dzīvi Igaunijas galvaspilsētā pārcelsies vairāk cilvēku, tādējādi palielinot ienākumus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc bezmaksas sabiedriskā transporta ideju nolemts realizēt tieši 2013. gadā, kad valstī norisināsies arī pašvaldību vēlēšanas, Savisārs norādīja, ka 2013. gads izvēlēts tāpēc, ka tas seko 2012. gadam.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra